M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

Recenzie používateľa Gulde k tomuto seriálu (7)

M.A.S.H. (1972)

Vynikající postavy, a to i včetně těch vedlejších (nezapomenutelný plukovník Flagg ze CIA...CIB...CIC...CID?) a brilantní hlášky a scénky. Místy bohužel až patetické nadávání na válku, které vyznívá leckdy dost vyumělkovaně, i když svým způsobem poochopitelně. Na straně druhé občas jsou ty příběhy tak hluboké, až to zamrazí. Mimochodem, další ze zcela perfektně odvedených českých dabingů. ()

Souboj agentů (1974) (S02E24)

Ačkoliv mám raději především nové epizody, plukovník Flag je prostě fenomenální! Šišli myšli kam jsme přišli a na vánoce domů přišli. Váš milující syn. Královna Viktorie. ()

Čas života (1979) (S08E11)

Hodně působivý díl, který klade důraz na osobitost a dynamiku, přičemž humor jde stranou. Klasická epizoda v podání Alana Aldy. ()

Smrt na prázdninách (1980) (S09E05)

Nechce se mi hodnotit všechny epizody MASHe zvlášť, ale tenhle díl na mě prostě zapůsobil. Zvykl jsem si, že mnohdy jsou různé negativní emoce ve vztahu k válce a smrti v seriálu až přehnaně patetické. Tady je tomu jinak. Kontrast "dějových linek" v tomhle díle zapůsobil na maximum a v tom je síla tohohle dílu. ()

Dovidenia, zbohom a amen (1983) (S11E16)

Závěrečná epizoda, nebo tedy spíše film, tohohle kultovního seriálu skvěle shrnuje podstatu celého toho 11 let trvajícího kolotoče. Tenhle film jsem viděl teprve podruhé (prvně tak před 10, 12 lety), a bohužel jsem se zatím nedostal k oné plné, 3 hodinové verzi, nicméně nejsem si jist, jestli bych bez brilantního českého dabingu měl vůbec zájem. Každopádně ačkoliv mi první polovina filmu přišla dost odlišná od toho, na co jsem byl zvyklý u seriálu, v druhé polovině už jsem našel, co jsem hledal. Celý film je laděný do dost depresivní nálady, což jeho podstatu ještě umocňuje. Závěrečné minuty filmu pak vehnaly zvýšenou vlhkost do očí snad každého alespoň letmého fanouška MASHe. A při sledování těch záběrů je patrné, že slzy vyhrkly do očí nejednoho herce i přímo na placu. Přeci jen to byl seriál, který některé z nich doprovázel až 11 let. Není pochyb o tom, že pro ně to nebyla jen práce, ale že se stali součástí něčeho, co si zamilovali a jen těžce se s tím loučili. A to je taky ten důvod, proč si MASH zamilovalo i tolik lidí z řad diváků. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young