M.A.S.H.

• Česko M*A*S*H (viac)
USA, (1972–1983), 108 h 15 min (Minutáž: 25–120 min)

Tvorcovia:

Larry Gelbart

Predloha:

Richard Hooker (kniha)

Scenár:

David Isaacs, Ken Levine, Richard Hooker, Larry Gelbart (viac)

Recenzie používateľa Cheeter k tomuto seriálu (263)

Žhavé rty a prázdná náruč (1973) (S02E14)

Snad první epizoda, kde major Houhlihanová hodnotí svoji kariéru a uvažuje o transferu. Ten se překvapivě neuskuteční. Ale průpovídky utrousila v praxi jedinečně. ()

Pouze pro důstojníky (1973) (S02E15)

"To je desátník Klinger, který je mi skoro dcerou." Aneb Hawkeye a jeho široké příbuzenstvo. ()

Zamilovaný Henry (1974) (S02E16)

Tahle situace by se snad mohla stát všude, prostě chlap ve středním věku a hlavu mu začnou motat mladý holky... ()

Vše pro boty (1974) (S02E17)

Teda, zajímala by mě armáda, která by to s botami nechala zajít tak daleko. I když, asi jsem jí právě viděl. ()

Operace Nos (1974) (S02E18)

"Až uřízneš Bakerovi pár metrů nosu." Jednoduchá zápletka a spousta dobrých hlášek a majoři ve své snaze opět poraženi. Zkrátka dobrá podívaná. ()

Vybraní lidé (1974) (S02E19)

"Pane venku je korejská rodina." "A jejich pes je uvnitř." Někdy ty hlášky stojí víc než za to. ()

Jací jste byli (1974) (S02E20)

Legendární díl, kdy je v táboře nuda a pak hromada práce. Musím v prvé řadě vyzdvihnout gorilí kostýmy. Pak Radar a jeho telefony. Nebo Frank a rovnají kečupů. Jednoduše radost tento díl vidět znovu a znovu. ()

Krize (1974) (S02E21)

Zima v táboře. Ještě jí párkrát uvidíme. Ale poprvé to byla extratřída. ()

George (1974) (S02E22)

Jedno z témat, ze které spíš mluví sedmdesátky, než doba, ve které se odehrává epizoda. Je otázka, jestli by to dobově řešili tak shovívavě. ()

Pošta volá (1974) (S02E23)

První pošta. Dobře zpracovaná, víc příběhových linek zdárně dokončených. ()

Souboj agentů (1974) (S02E24)

Flagg poprvé na scéně. A to byla prostě pecka. A jeho návraty jsem si vždycky užíval. A Frank jako ruský nebo německý agent..... Kdo ví? ()

Season 3 (1974) (S03)

Nikdy dřív mě nenapadlo, že třetí série byla tak důležitá z hlediska dalšího vývoje v seriálu. Nemyslím tím změny postav, ale nastolením témat, které se později začali opakovat. Jako jsou třeba Radarovy zvířátka. ()

Generál za úsvitu (1974) (S03E01)

Aneb velení musí být šílené. Je to sice vyhnáno do extrému, ale dobře to ukazuje absurdnost armádního velení. ()

Duhový most (1974) (S03E02)

Tou pistolkou by jim to Frank určitě nandal. A co víc, Frank je hrdina, že se vydal do nepřátelského území. Téměř na svůj vlastní návrh. To se pozná, komu jde o vlastní kůži a kdo věci dělá z přesvědčení. ()

Dozorčí dne (1974) (S03E03)

Klinger měl zase den a do toho Flagg. Nemluvě o dalším milionu absurdních situací. ()

Železňák Kelly (1974) (S03E04)

"Tam ne, tam mají ten průjem." Není bitva, jako bitva. ()

Operační den (1974) (S03E05)

Zajímavý nápad, natočit jeden díl pouze v prostředí operačního sálu. Díl se zdá být téměř bez zápletky, nebo se zdají být docela banální. Ony ale tak banální nejsou. ()

Jaro (1974) (S03E06)

Příšerně jsem se řezal od začátku do konce. Každý jednotlivý gag stál za to. ()

Kontrola (1974) (S03E07)

Mejdan, po kterém Trapper neodjede. Bohužel pak Trapper odjede bez mejdanu. ()

Život s Otcem (1974) (S03E08)

"Vypadá to politicky. A je to kravský zadek." Ty pasáže s hledáním prezidentů byly stejnak nelepší z celého dílu. ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young