V MASHi oslavujú Vianoce anglickí spojenci. 25. decembra si dôstojníci a vojaci na deň vymenia svoje miesta. Klinger je veliteľ a Potter úradník. Najhoršie dopadol Charles - musí ísť do kuchyne. (TV Markíza)

Grogan

Výměna rolí hlavních charakterů přinesla hodně humoru, hlavně Potter zmatený úředničinou, Klinger v roli velícího a především jako obvykle perlící Charles, který chudák vyfásl tu nejhorší službu. Ale ustál to s důstojností sobě vlastní.... ()

• Při přiřazování nových rolí každému členovi týmu MASH, Klinger (Jamie Farr) označuje Kellye (Kellye Nakahara) jako sestru Nakaharu, což je ale skutečné příjmení herečky. Správné jméno postavy by mělo být Kellye Yamato. (sator)
  • Název epizody vychází z básně Clementa Clarka Moora „Návštěva svatého Mikuláše (Noc před Vánocemi)“, která byla poprvé publikována anonymně v roce 1823 a později byla připsána Moorovi, který se přihlásil k autorství v roce 1837. (sator)
  • Klinger (Jamie Farr) říká Potterovi (Harry Morgan): „Dal jste kopírák obráceně, ale to je v pořádku, dokázal jsem je přečíst v zrcadle.“ Není to tak, obrácený kopírák způsobí jen to, že se originál napíše na zadní stranu psaného textu. (sator)