Drobná nepozornosť má prekvapivé následky. Klinger objednal prostriedok proti malárii, ktorý však u vojakov čiernej pleti vyvoláva nežiaduce vedľajšie účinky. Je za to plukovníkom pokarhaný, ale čoskoro sa ukáže, že podobné príznaky majú aj belošskí vojaci. (TV Markíza)

MM_Ramone

Šestnásta epizóda z deviatej série amerického komediálneho televízneho seriálu "M.A.S.H.“ sa volá "The Red/White Blues" (Červenobiele blues). Seržant Maxwell Q. Klinger má problém, dostal sa do poriadneho prúseru. Objednal liek proti malárii, ktorý spôsobuje alergickú reakciu vojakom čiernej pleti. Afro-americkí pacienti majú po jeho užití zdravotné komplikácie. Za toto svoje pochybenie je tvrdo stíhaný. Zrejme už asi aj počas vojny v Kórei (1950 až 1953) platilo, že jedine na čierných životoch záleží (Black Lives Matter). Preto sa nešťastný arabský rasista Klinger z toho môže vykúpiť len svojim vlastným utrpením. *** ()

sator

Pierci, tys to vykecal i knězi! To ti opravdu není nic svaté?🤣🤣🤣 Všude jsem vás hledal pane. Kdyby jsi šel rovnou sem, nemusel jsi mě všude hledat... Jak se máte plukovníku? Jako v lochu! ()

• Proč onemocněl po léku Max Klinger (Jamie Farr) je zřejmé. Jeho původ byl znám - je to Libanon. Proč onemocněl Goldman (Roy Goldman) je lidem znalým původu jmen také jasné. Jde o židovské jméno, a i tato populace měla špatnou reakci na tento lék. (sator)