Hawkeye dostane nápad usporiadať súťaž o rande s ním a s fľašou vzácneho francúzskeho vína. Víťazka ale privedie nečakané prekvapenie – celú ženskú časť tábora. Klingerovi sa podarí získať ďalšie fľaše pre Charlesa, ale nakoniec ich musí naliať do chladiča svojho džípu. (TV Markíza)

sator

Zranění hlavy? Kanaďan...🤣 S tebou se dělit nebudu, s tebou spím každou noc... Právě se mi do sebevědomí nalila krev... Jedna hláška lepší jak druhá... Název epizody je kombinací slovních hříček. V soudnictví je Taking the Fifth (podle pátého dodatku ústavy Spojených států) odmítnutí svědčit pod přísahou u soudu nebo například kongresového výbor z toho důvodu, že odpovědi, které by byly poskytnuty, by mohly být použity jako důkaz proti svědkovi Druhá slovní hříčka je odkaz na starý způsob měření alkoholu pomocí anglických císařských množství. Předtím, než byl zaveden metrický systém, velké láhve (jako pětina skotské) obsahovaly jednu pětinu galonu. ()

• Původní název epizody Taking the Fifth je kombinací slovních hříček. V soudnictví je „Taking the Fifth“ (podle pátého dodatku ústavy Spojených států) odmítnutí svědčit pod přísahou u soudu nebo například u kongresového výboru z toho důvodu, že odpovědi, které by byly poskytnuty, by mohly být použity jako důkaz proti svědkovi. Druhá slovní hříčka je odkaz na starý způsob měření alkoholu pomocí anglických císařských množství. Předtím, než byl zaveden metrický systém, velké láhve (jako pětina skotské) obsahovaly jednu pětinu galonu. (sator)
  • Kurare je „lék“, patřící do skupiny tzv. myorelaxancií. (Winster)