Vianoce v Kórei - konvoj so zásobami je prepadnutý, preto sa každý v tábore snaží zohnať nejakú náhradu, aby vianočné sviatky stáli za to - hlavne pre kórejské siroty, ktoré na oslavy pozvali. Bez niektorých doktorov sa ale deti musia zaobísť - do nemocnice je dopravený vojak s prestrelenou hlavou. (TV Markíza)

Gulde

Nechce se mi hodnotit všechny epizody MASHe zvlášť, ale tenhle díl na mě prostě zapůsobil. Zvykl jsem si, že mnohdy jsou různé negativní emoce ve vztahu k válce a smrti v seriálu až přehnaně patetické. Tady je tomu jinak. Kontrast "dějových linek" v tomhle díle zapůsobil na maximum a v tom je síla tohohle dílu. ()

sator

Uff...silné a dojemné... Přestože je název stejný jako  film Death Takes a Holiday, jeho původním zdrojem je italská hra „La Morte in vacanza“ od Alberta Caselly, která se překládá do angličtiny jako „Smrt  si vezme dovolenou“. Smrt si  v libretu Alberta Caselly rozhodne vzít si dovolenou a sestoupí na Zemi. ()

• Přestože je název epizody stejný jak u filmu Death Takes a Holiday (1934), jeho původním zdrojem je italská hra „La Morte in vacanza“ od Alberta Caselly, která se překládá do angličtiny jako „Smrt si vezme dovolenou“. Smrt si v libretu Alberta Caselly rozhodne vzít si dovolenou a sestoupí na Zemi. (sator)