M.A.S.H. - Season 8 (1979) (séria)

Sbohem Radare (2) (S08E05)

(epizóda)
  • USA Good-Bye Radar: Part 2

Radar sa dozvie o smrti svojho strýka, takže hoci nechce opustiť 4077, odchádza domov do Štátov. Medzitým je tábor stále bez prúdu a stále prichádzajú ďalší zranení. Zodpovednosť za získanie nového generátora stojí na Klingerovi, ale zatiaľ mu chýbajú Radarove skúsenosti v boji s armádou pri hľadaní potrebných vecí. (TV Markíza)

MM_Ramone

Piata epizóda z ôsmej série amerického komediálneho televízneho seriálu „M.A.S.H.“ sa volá "Good-Bye Radar: Part 2" (Sbohom Radar II.). Počas siedmych sérií bol desiatník Walter Eugene Radar O´Reilly neodmysliteľnou súčasťou tohto seriálu. Svedomitý úradník, ktorý sa staral o bezproblémový chod celého tábora. Začiatkom ôsmej série však prišiel čas sa s ním rozlúčiť. Zasalutovať a povedať zbohom Radar. Jeho oddchod dostal priestor v podobe dvoch seriálových častí. Radar si ho iste zaslúžil. Aj keď mi občas liezol na nervy, i tak som ho mal v podstate celkom rád. **** ()

LEATHERFAC

Scénaristicky geniální rozlučka za pochodu, je víc než symbolická a výmluvná. Tak jak se tu děje všechno za pochodu, děje se stejně i loučení. Radar procházející prázdnou vyzdobenou jídelnou je víc než dojemný a při loučení s Hawkeym skrz dveře operačního sálu těžko nezaslzet... A tak i když se Radar stal v posledních sériích postavou lehce otravnou a vlastně nadbytečnou a je dobře, že odchází, tenhle díl je prostě doják, to nelze popřít... ()

Bedrwood

"No Synku, myslím , že to zvládneme sami...zrovna takhle jsem ti nechtěl dát sbohem Radare..." Dojatý Potter, Margaret a ač všech 7 řad byla na Radar hrubá, poslala polibek, salutující Hawkeye vypoví za tisíc slov. Naivní dětinský klučina, který přirostl k srdci všem a i když by si zasloužil rozlučku se vším všudy, právě je geniální scénář v tom, že ne vše je tak jak si naplánujeme. Sbohem a díky Radare za kluka s čistou a nevinnou duší. ()

• Když to vypadá, že Klinger (Jamie Far) přijde znovu o generátor, který doufal, že obstará, zamumlá v arabštině: „Yah ibn el-Kalb!“ („Ty psí synu!“). (sator)