Frank po Margaretinom odchode na svadobnú cestu upadol do ťažkej depresie. Preto ho plukovník Potter poslal na dovolenku do Soulu. Nával zranených sa zvyšuje a popri tom prichádzajú správy o tom, že sa Frank zbláznil. Potter preto požiada Tokio o dočasnú výpomoc. A tak do tábora prichádza snobský major Charles Emerson Winchester. Napokon príde správa, že Franka najprv zatkli, potom ho povýšili a nakoniec odvelili do USA do nemocnice pre vojnových veteránov. Charles má obavy, že dočasný pobyt sa zmení na trvalý. (TV Markíza)

MM_Ramone

Druhá epizóda zo šiestej série amerického komediálneho televízneho seriálu „M.A.S.H.“ sa volá "Fade Out, Fade In (2)" (Striedanie stráží 2). V úvode šiestej série sa diváci rozlúčia s majorom Frankom Burnsom. Mnohí ho nenávideli, ale našli sa aj takí, ktorým tento suchársky podivín bol sympatický. Priznám sa, že i ja som si ho obľúbil. Od tejto dvojepizódy sa však už stal minulosťou, jeho pôsobenie v seriáli M.A.S.H. skončilo. Ja mu salutujem. Zbohom major Franklin Delano Marion Burns. Na jeho miesto nastupuje aristokrat major Charles Emerson Winchester III . Ako sa časom ukázalo, bola to dobrá voľba. ***** ()

Dr. Hawkeye

S příchodem Charlese Emersona Winchestera III. dostala seriál čerstvý vítr do stanového plátna. Hawkeye s B.J. získali obdivuhodného protivníka. O to víc mi přišlo líto, jakou karikaturu postupem času udělali z Franka. ()

Grogan

Charles je prostě borec, stylově se uvedl a hned tady se ukázalo, že to nebude jen patetický terč vtipů jako býval Frank (že je skvělý chirurg už jsme poznali minule), ale rovnocenný soupeř našeho dua, kultivovaný a s trochu nadměrně zvýšeným egem (i když má důvody být se sebou spokojený, tak proč ne?), taky se smyslem pro humor, i když spíš britského stylu. Jeho postava seriál příjemně oživila, další roky Frankova tajtrlíkování by se brzy omrzely. ()