Ako liek na narastajúce napätie medzi osadenstvom tábora zoženie plukovník Potter film "Moja drahá Clementine". Z večera sa stane kabaret, pretože film je často prerušovaný, a tak sa diváci bavia, ako vedia. Otec Mulcahy hrá na klavíri, Radar predvádza svoje imitátorské schopnosti a každý sa snaží niečím prispieť k dobrej nálade. (TV Markíza)

sator

Barns kousal Klingera do mopu... Zpěv lidi sbližuje.. 😍Píseň kterou zpívají v kinosále jako štafetu, kterou si mezi sebou předávají je "Gee, Mom, I Want to Go Home". Jedná se o píseň satirizující život v ozbrojených silách. Dohledat autory písně se nepodražilo a tak je označena slovem "tradititional". Zpívali  ji vojáci za 2. světové války a zpopularizoval ji folkový zpěvák Lead Belly jako „Gee, But I Want to Go Home“ nebo„ Army Life “ na několika nahrávkách ze 40. let. Existuje mnoho textových variant. ()

Eliott

Věřím, že originál nebude špatný. Kvalita se však ztratila v českém dabingu, což činí písničky naprosto nesnesitelnou záležitostí. Nebudu tedy hodnotit, ale přeložená verze vydá tak na dvě hvězdy maximálně... ()

Cheeter

Tato epizoda má sice svoje kouzlo, ale přijde mi trochu jako pásmo vtípků, které nešly zařadit jinam. Objevuje se v ní relativně klasické schéma, kdy je v táboře nuda a všichni jsou naštvaní na Franka. ()