Psychiater Sidney Freedman príde do tábora, aby sa zbavil svojej depresie a súčasne sledoval, ako sa s vojnou vyrovnávajú ostatní. Ako formu terapie zvolí písanie imaginárneho listu Sigmundovi Freudovi. Zisťuje, že najlepší spôsob je humor. (TV Markíza)

tranquill

"Pokud existuje způsob, jak si ve válce uchovat zdravý rozum, oni ho našli. Šoupají ty svoje záplatované pacienty do evakuačních vozů jako chleba do pece, ale nikdy nezapomínají, že ty balíky jsou lidé!" ()

• Plukovník Potter (Harry Morgan) čistí koni kopyta, když v tom Klinger (Jamie Farr) simuluje a na závěr padne na záda do slámy. Přitom je vidět balík slámy, což je nesmysl. Balíkovací stroj nemohl v Koreji v roce 1952 existovat, jelikož se tam pole orala voly. (pjotri)
  • Alan Alda (Hawkeye) chtěl dlouho psát pro Allana Arbuse (psychiatr Sidney Freedman), protože na něj udělaly velký dojem jeho herecké schopnosti a považoval ho za natolik věrohodného, že se na něj někdy instinktivně obracel s prosbou o radu při natáčení. Když Alda poprvé řekl producentovi Genu Reynoldsovi o svém nápadu na epizodu, Reynolds se ohradil s tím, že „když požádáte herce, aby hrál v depresi, bude to pro diváky depresivní.“ V důsledku toho Alda při psaní scénáře dbal na to, aby byl Freedman navenek veselý a aby jeho deprese zůstala pod povrchem. (sator)
  • Pacienta Johna v této epizodě hraje Sal Viscuso, který je v mnoha epizodách slyšet z místního amplionu. (sator)