Pri výplate dostane Hawkeye omylom 3000 dolárov ako odškodnenie za to, že musí byť vo vojne. Daruje ich otcovi Mulcahymu pre siroty, ale armáda chce peniaze späť. Trapper sa snaží Hawkeyeho zachrániť pred väzením tým, že vyhrá peniaze v pokeri (predtým si ale do zástavy požičia jeho hodinky) a Frank kúpi svojej žene perlový náhrdelník a Margaret daruje lacnú napodobeninu. (TV Markíza)

Jara.Cimrman.jr

"Já si uvážu obrovskou olivu kolem krku a klesnu až na dno Martini." Výplatní důstojník Hawkeye to celkem rozjel, přirovnání Klingera k těhotnému šnekovi se taky povedlo a navíc jsem zjistil, že úplatkářství je pro Ameriku to, co kalhoty pro toreadora. To by asi samo o sobě stačilo, ale způsob, kterým paní major vydrbala s perlami pana majora, byl naprosto jedinečný. ()

• Klinger (Jamie Farr) se pokouší podplatit Blakea (McLean Stevenson) za propuštění pro paragraf 8. Tato část je však obvykle z televizního vysílání vystřižena. (sator)
  • Klinger (Jamie Farr) žertem uvádí své služební číslo 362436. Jde o takzvaný „zlatý řez“ při posuzování ženského těla. Poprsí 36 palců, pas 24 palců a boky 36 palců. (sator)
  • Když otec Mulcahy (William Christopher) odchází z pokerové hry, říká, že se "schoulí s dobrou knihou". Ale hned v navazující scéně Mulcahy hraje na klavír v důstojnickém klubu. (sator)