Do nemocnice privezú malého ochrnutého vojaka. Frank ho chce okamžite odoslať do Tokia, ale Hawkeye a Trapper zistia, že ochrnutie je psychosomatického pôvodu. Hawkeye sa telefonicky radí s psychiatrom. Pomocou skutočne drastických postupov napokon vojakovi pomôžu. (TV Markíza)

sator

Vůbec nechápu co chceš, ale pevně stojím za tvým pravém mě mást... Dávám mu zbytky z kuchyně i když mám zvířata moc rád... Jak můžete být tak krutý?! Guma od trenek, zamezuje přístupu kyslíku do mozku... Slibuji že už nebudu pozorovat králíky při tom...Švábní všeobecná... ()

• Název epizody je narážkou na baladu „Mad Dogs and Englishmen“. Píseň byla napsána Noëlem Cowardem a poprvé uvedena 1. června 1931 v muzikálu od Beatrice Lillie „The Third Little Show“ v Music Box Theatre v New Yorku. Refrén písně zní: „Mad dogs and Englishmen go out in the midday sun.“ Používá se jako varování před extrémním poledním horkem a vysmívá se chování Angličanů v bývalých koloniích Britského impéria. (sator)
  • Ve scéně, kde plukovník Blake (McLean Stevenson) zavírá čerstvě očkovaná zvířata v klecích, jsou dvě ze zvířat mýval a skunk. Skunk pochází ze Severní a Jižní Ameriky. Mývalové pocházejí ze Severní Ameriky. V Severní ani Jižní Koreji se ve volné přírodě ani jedno toto zvíře nenachází. (sator)
  • Desátník Travis (Michael O'Keefe) je šokován, když slyší o tom, že byl povolán baseballista Ted Williams, a prohlásí: „Bez něj The Sox nikdy nevezme vlajku.“ Ted Williams měl svou atletickou kariéru dvakrát přerušenou kvůli vojenské službě, když hrál za Boston Red Sox. Během 2. světové války byl u námořní pěchoty tři roky a 9. ledna 1952 byl námořní pěchotou odvolán do aktivní služby v korejské válce. (sator)