Počas operačného dňa musí jednotka ošetriť viac zranených, než je schopná zvládnuť. Doktorom musí vypomáhať i psychiater Dr. Freedmann. Ten sa nakoniec stará i o Hawkeyeho, ktorý síce zachránil masážou srdca pacienta, ale ten aj tak za niekoľko hodín zomrel kvôli inému zraneniu. (TV Markíza)

Jara.Cimrman.jr

"Dochází nám rukavice, roušky a hedvábí. Jediné, čeho je dost, jsou ranění." Při Operačním dnu se transplantuje americký sen, vysvětluje se důvod Frankova práskačství, nechává se psychiatr operovat a taky se pacientovi odebírá jeho jediná ledvina. Jestli je však něco zábavné, tak je to vojákův dopis domů: "Jsi jediná, kterou jsem kdy miloval, zlato. Ta dívka v Tokiu vůbec nic neznamenala. Bylo to jen tak. Totéž platí o té v Okinawě a těch dvou v Honolulu ..." ()

• Psychiatr Freedman (Allan Arbus) je vyzván, aby se umyl a pomohl s operacemi, on se však brání. Studium psychiatrie se studuje stejně jako standardní lékařské. Psychiatrem se lékař stává až po dokončení studia praxí a složením předepsané atestace. (sator)
  • Když dojde chirurgické hedvábí k šití, Margaret (Loretta Swit) si stěžuje, že musí používat běžnou šicí nit. Henry (McLean Stevenson) se ptá, jestli chce raději použít kancelářskou sešívačku. Stalo se běžnou praxí používat sponky k uzavření kůže po operaci, když chybělo chirurgické hedvábí. (sator)
  • Epizoda zobrazuje zraněného etiopského vojáka. Etiopské prapory Kagnew byly tři po sobě jdoucí prapory sestavené z 1. divize Imperial Bodyguard vyslané císařem Haile Selassiem I. mezi červnem 1951 a dubnem 1954 jako součást sil OSN v korejské válce. (sator)