Generál 'Železný' Kelly príde na inšpekciu a nakoniec skončí v Margaretinom stane. Bohužiaľ, v náručí majorky Houlihanovej nečakane zomrie a jeho pobočník sa snaží zariadiť všetko tak, aby to vyzeralo, že generál zomrel vo veľkolepej bitke. Hawkeye a Trapper mu pomáhajú prepašovať generálovo telo z tábora. (TV Markíza)

Jara.Cimrman.jr

"Historie vyžaduje, aby generál zemřel slavnou smrtí." Zoufalé shánění bojů uprostřed války bylo skvělým balzámem na mou sarkastickou duši. Stejně tak opilý Henry vítající generála, krvácení v pozoru či jedno salutování na celou válku. Tohle zkrátka byla válka dle mého gusta a já si rád o generálově hrdinné smrti přečtu "pravdu" v Hvězdách a pruzích. ()

• Radar (Gary Burghoff) najde sektor pod palbou a vypíše polohu jako: „Severně od Inchonu, zeměpisná šířka 27, délka 70.“ Tyto souřadnice jsou v západní Indii, poblíž hranic s Pákistánem, více než 3 000 mil západně od Koreje. (sator)
  • Opakovaně se mění hodnost generála Kellyho (James Gregory). Někdy je oslovován jako generálmajor, jindy jako generálporučík. (sator)