Ak 4077 nemá niekoľko dní žiadnych ranených, začnú sa jeho obyvatelia nudiť – a tak sa odvíja mnoho bláznivých príbehov, v ktorých napríklad hrá rolu Frank a kostým gorily. Akonáhle začnú vrtuľníky privážať ranených, začne vlastná strana ostreľovať tábor a zasiahne generátor. Radar sa vydáva zastaviť paľbu. (TV Markíza)

Cheeter

Legendární díl, kdy je v táboře nuda a pak hromada práce. Musím v prvé řadě vyzdvihnout gorilí kostýmy. Pak Radar a jeho telefony. Nebo Frank a rovnají kečupů. Jednoduše radost tento díl vidět znovu a znovu. ()

Jara.Cimrman.jr

"Povyšujeme tě z pacienta na doktora." Z nudy se dají dělat různé kraviny, třeba rovnat láhve kečupu do jedné přímky, ale já jsem se přitom evidentně bavil mnohem méně než personál MASHe. Pak naštěstí přišla válka, což jako pacifista píšu velmi nerad, ale v tomto případě vrátila zábavu na tu správnou úroveň. Legrácky na sále mám zkrátka rád a Radarovo neustálé povyšování tomu dodalo tu správnou šťávu. ()

• V epizodě je zmíněna potopená loď Titanic. (Zix.)
  • Klinger (Jamie Farr) píše dopis generálovi Mitchelovi. Jedná se o brigádního generála Williama L. Mitchella Jr., jenž byl zástupcem náčelníka štábu Velitelství protivzdušné obrany Severní Ameriky. Ve válce v Koreji zastával vysoké velitelské funkce. (sator)
  • V epizodě je zmíněno propuštění válečného zločince Alfreda Kruppa, ten byl ovšem v té době dávno mrtvý. Nejspíše je myšlen Gustav Krupp von Bohlen. (Zix.)