Do nemocnice dovezú malého kórejského chlapca, päťročného Kima. Všetci sa o chlapčeka, pravdepodobne sirotu, starajú s obrovskou láskou a stále vymýšľajú spôsob, aby ho nemuseli poslať do sirotinca. Najväčšmi sa s ním zblíži Trapper, ktorý sa rozhodne adoptovať ho. Napíše manželke, ktorá s jeho rozhodnutím súhlasí. Kim sa pri hre zatára až do mínového poľa a hrozí mu smrť. Rozbieha sa záchranná akcia. (TV Markíza)

Jara.Cimrman.jr

"Kdo by chtěl dítě, co leze do minových polí?" Tak nějaký ten zájemce by se určitě našel. Malý Kim zkrátka zabrnkal na lidskou strunu uprostřed války, což bylo milé, ale já mám raději zábavu. Proto jsem s radostí přijal informaci, že dudy mohou být těhotné, naučil jsem se hrát záchodovou mísu na dva údery a pokud chce někdo vědět, jak se dostat z Korey přes minové pole do centra Berlína, tak stačí svěřit mapu známému geodetovi a kartografovi plukovníku Henrymu Blakeovi. Ano, tak snadné je přemisťování v prostoru. ()

• Nákladní vůz, který řídí sestra Thereza (Maggie Roswell), je Dodge Power Wagon, rok výroby 1946. Byl vyráběn v různých modelových řadách od roku 1945 do roku 1980 společností Dodge (Chrysler). (sator)
  • Když Hawkeye (Alan Alda) čte brakovou literaturu zraněnému chlapci a ostatním zraněným, přichází Frank Burns (Larry Linville) s Houlihanovou (Loretta Swit) a protestují proti tomuto čtení, které prý ruší pacienty. Hawkeye se ptá pacientů, jestli má skončit. Všichni křičí: „Ne!“ Přitom na ně švenkne kamera a lze vidět Igora (Jeff Maxwell) s obvazem na hlavě, jak leží na posteli coby pacient. Jenže v jednom z předchozích záběrů Igor, zcela nerušeně, pracoval v jídelně – přinesl čisté hrnky k varnici s čajem. (pjotri)
  • Jeff Maxwell, který se v dalších epizodách stal legendární figurkou kuchaře Igora Stravinského, se v této epizodě objevuje ve dvou bezejmenných rolích. Jako obsluha v jídelně uklízí ze stolů a v dalším záběru se objeví jako pacient v nemocnici. Tvůrci spoléhali na to, že si jej diváci ještě nepamatují. (sator)