Radar zostavuje týždennú správu pre hlavný stan a vôbec nemá dobré informácie. Do nemocnice doviezli poraneného čínskeho vojaka, ktorý sa na operačnej sále doslova zbláznil, lebo sa obával, že mu chcú nepriatelia ublížiť. Začal vystrájať a kontaminoval Trapperovho pacienta. Radar nevie, ako kulantne všetko popísať. Medzitým chcú Frank Burns a Margaret Houlihanová dosiahnuť, aby sa Klinger podrobil psychiatrickému vyšetreniu. Nádejajú sa, že ho označia za psychicky chorého a konečne sa ho tak zbavia. A seladón Hawkeye začne nadbiehať novej sestričke... (TV Markíza)

Jara.Cimrman.jr

"Řekněte mi, co se vám na něm nelíbí?" Na Klingerovi v dámských šatech, šátkem na hlavě, s kabelkou, samopalem a botách na podpatku? Dám se podat, protože mně a Henrymu připadá do služby naprosto připravený. Nicméně Radarova týdenní zpráva obsahuje docela dost další zábavy v podobě originálního způsobu výroby červeného vína či líbání pacientčina teploměru. ()

Cheeter

Je rozhodně znát rozdíl mezi epizodami, které se točili na začátku seriálu a na konci. Propast je místy astronomická. A tenhle patří k těm lepším, jednak drama, jednak se člověk směje. ()

• Klinger (Jamie Farr) po útoku čínského vojáka žádal po armádě k náhradě poškozenou podprsenku, ale bylo evidentní, že žádnou nemá. (sator)
  • Při milostné scéně Hawkeye (Alan Alda) lze slyšet song „As Time Goes By“. Jedná se o jazzovou píseň napsanou Hermanem Hupfeldem v roce 1931 pro broadwayský muzikál „Everybody's Welcome“. Píseň se proslavila ve filmu Casablanca (1942) společnosti Warner Bros. v podání Dooleyho Wilsona a od té doby se stala charakteristickou melodií Warner Bros., která se používá v produkčních logách na začátku mnoha filmů Warner Bros. (sator)
  • První z 12 epizod, v nichž vystupuje postava psychiatra majora Sidneyho Freedmana (Allan Arbus). (formelin)