Nešikovnosť severokórejského pilota, ktorý sa snaží vždy o 17.00 bombardovať blízky sklad streliva, sa stane zábavou pre celý tábor. Frank sa snaží presadiť jeho zostrelenie, ale delo dostane k dispozícii, až keď Charlie trafí džíp generála Claytona. Pri výstrele Frank Charlieho minie a zničí inkriminovaný sklad streliva. (TV Markíza)

Jara.Cimrman.jr

"A nyní, rovnou ze Severní Koreje, šestý týden na programu, Bombarďák Charlie, jeho letadlo a jeho astigmatismus." Sázení na výkony severokorejského třepetala patří k tomu nejlepšímu, čím první chirurgická jednotka s protileteckým vybavením, tedy M.A.S.H. 4077, přispěla k mé zábavě. Já jsem si prostě jistý tím, že každá pořádná nemocnice, potřebuje oleď nebo alespoň dělo, protože jinak by v ní mohla být nuda. Tady není, takže pokud bude Charlie zítra zase něco bombardovat, tak sázím, že mine o 62 yardů a chci místo v první řadě. ()

MM_Ramone

Druhá epizóda z druhej série amerického komediálneho televízneho seriálu „M.A.S.H.“ sa volá „5 O'clock Charlie“ (Charlie o piatej). M.A.S.H. 4077 ohrozujú pravidelné nálety nešikovného severo kórejského bombardéra Charlieho. Vždy podvečer o piatej sa objaví na obzore so svojím starým lietadlom a zhodí malú bombu, ktorá však nikdy nezasiahne cieľ. Prehnane iniciatívny major Frank Burns sa rozhodne zriadiť delostreleckú jednotku, ktorá ho má zneškodniť. ***** ()

• Bombardující letoun byl Ryan PT-22, pilotovaný jeho majitelem Donem Burkettem, ukrytým na zadním sedadle. Pro tuto epizodu byl vyveden v barvách severokorejského letectva. Ryan PT-22 byl vyvinut v roce 1941. Jedná se o vojenský cvičný letoun používaný armádním letectvem Spojených států během 2. světové války pro primární výcvik pilotů. (sator)
  • Bombarďák Charlie vychází ze skutečné taktiky severokorejského letectva, které během války uskutečňovalo noční nálety na americké pozice pomocí už tehdy archaických letounů typu Polikarpov Po-2 nebo o něco novějších Jakovlevů Jak-18. Američané tyto noční narušitele přezdívali „Bedcheck Charlie“, „5 O'Clock Charlie“ nebo „Washing-Machine Charlie“ a spíše než za hrozbu je měli vzhledem k jejich účinnosti za obtěžování personálu. Různé metody obtěžování zahrnovaly přelety na plný plyn nebo záměrně s nesynchronizovanými motory. (Foxhound#1)