M.A.S.H. - Season 1 (1972) (séria)

Spodky (S01E19)

(epizóda)
  • USA The Longjohn Flap

Je zima a udreli tuhé mrazy. Hawkeye dostane z domu teplé bavlnené spodky, ktoré mu mnohí závidia. Keď však vidí, ako Trapper trpí zimou, spodky mu daruje a tie sa potom vo forme daru dostanú do rúk mnohým obyvateľom tábora, kým sa vrátia späť k Hawkeyemu. (TV Markíza)

Jara.Cimrman.jr

"Kdybych si nemyslel, že tě to zahřeje, Franku, tak bych ti rozmlátil hubu." Mít spodky v době, kdy zima mění jídlo v brambouchy a ostatní se mohou zabalit jen do čerstvě dodaných moskytyér, tak je chráním s nabitou baseballovou pálkou pod polštářem. Jenže Hawkeye naivně pustil spodky do oběhu, což bylo celkem zábavné, ale rozhodně mi z toho smíchy neroztálo ledové království v ložnici. ()

• Když Frank (Larry Linville) navštíví Margaret (Loretta Swit) v jejím stanu, na její posteli leží časopis Life z 25. srpna 1967. Korejská válka skončila v roce 1953. (sator)
  • Ve své autobiografii „Never Have Your Dog Stuffed: and Other Things I've Learned“ Alan Alda (Hawkeye) uvedl, že pro tuto epizodu si vypůjčil vyprávěcí strukturu z „La Ronde“. „V mé verzi je objekt, který se předává z rukou do rukou, a to pár dlouhých spodků.“ „La Ronde“ je kontroverzní hra s provokativními sexuálními tématy, která prostřednictvím postupných setkání dvojic postav zkoumá sexuální morálku. (sator)