Hawkeye opäť píše svojmu otcovi o živote v jednotke. Zmieňuje sa o ochladení vzťahu Franka a Margaret, o tom, ako sa stavil, že príde nahý na obed a ako Radar skladal korešpondenčnú skúšku na strednú školu. (TV Markíza)

Jara.Cimrman.jr

"Nechci, aby sis myslel, že tu je blázinec, tati, tak organizovaní tu nejsme. Jenom se strašně nudíme." Hawkeyeovy dopisy otci mají velkou výhodu v tom, že nemusí mít příběh, protože jim stačí pár skečů. Mne tedy nadchla zejména Radarova maturita, protože pod Henryho přísným dohledem bych snad i já dálkově získal doktorát z astrofyziky. A pak jsou tu další skvělé kousky - Doktoři swingu, falešný doktor, nevěsta Klinger či nahý strávník a s těmi všemi je celkem dost zábavy. ()

sator

Nechci aby sis myslel že je tu blázinec, tak organizovaní nejsme ...  Hawkeye Pierce (Alan Alda)  píše v dopisu svému otci:  Momentálně je velmi ticho, tati. Jediný muž v dohledu je Radar O'Reilly, úžasné dítě. Nikdy jsem nevěřil na mimosmyslové vnímání, ale pokud je možné, aby jeden člověk mohl číst myšlenky druhého člověka, tak radar má tuto schopnost, ten malý fízl. Takto zní originál, ale v češtině použili "ten malý vůl" což nedává moc smysl. ()

Stružák

Kvůli tomuhle dílu jsem začal hodnotit jednotlivý díly MASHe na ČSFD, protože je v nich (obzvlášť v prvních sériích) velkej rozdíl. MASHí dopisy jsem si obecně zamiloval a tenhle díl patří k vůbec těm nejlepším. Je tu hromada, HROMADA!, vtipnejch momentů ("Čau, čudlo!", Klinger ve svatebních šatech, swingová kapela), ale i pár momentů k zamyšlení ("je zázrakem, že otec Mulcahy ještě neohluchl z toho, jak tu vybuchuje jedno přikázání za druhým..." – by mě docela zajímalo, jestli na tuhle hlášku mysleli při psaní scénáře z posledního dílu 🤔). ()

DocBrown

Díl bez nosného příběhu, stale jinak plný gagů. Nejlepší asi "kamarádský" Frank. Gary Burghoff si poprvé (a né naposled) užívá své hudební vlohy. V několika okamžicích je vidět, že má Alda trenky ()