Hawkeye ošetruje ľahké zranenie plukovníkovi (Leslie Nielsen), o ktorom sa dozvie, že je rekordman v počte padlých vojakov pod jeho velením. Frank a Margaret ho obdivujú. Hawkeye, Trapper a Radar opijú Henryho a potom zaistia, aby bol plukovník poslaný domov, než zase niekoho zabije. (TV Markíza)

Jara.Cimrman.jr

"Pokaždé, když vydáte nějaký povel, na operačním sále zbydou jen místa k stání." Mám rád vojevůdce, kteří obětují nejprve levé křídlo, pak to pravé a nakonec si vyžádají nový pluk. A přesně takový je plukovník Buzz Brighton a tak mu škodolibě přeju vše, co mu "dobráčtí" doktoři z Bažiny připravili. Je to totiž skvělá zábava a vévodí jí opilý plukovník Blake při nočních střelbách. Toho chlapa okamžitě povýšit a svěřit mu větší jednotku s nejméně dvěma Radary. ()

• Termín „ringbanger“ je zkomolením amerického vojenského termínu „ringknocker“. Jedná se o pejorativní termín používaný v americké armádě, často důstojníky, kteří nejsou absolventy akademií federálních služeb, k popisu absolventů škol West Point, Annapolis a Colorado Springs. (sator)
  • První z 13 epizod režírovaných Jackiem Cooperem, který si v seriálu také dvakrát zahrál vedlejší roli. (formelin)