Hawkeye a Trapper s Radarovou pomocou vytvoria fiktívneho kapitána Tuttla, aby z jeho platu mohol byť dotovaný blízky sirotinec. Záležitosť sa im ale vymkne z rúk. Kapitán Tuttle má byť z rozhodnutia generála Claytona dokonca vyznamenaný a Hawkeye si musí vymyslieť historku o tom, ako kapitán zahynul, keď vyskočil z vrtuľníka bez padáka. (TV Markíza)

Jara.Cimrman.jr

"Pokud budeš mít zítra volno, mám nějakou skvělou literaturu o sexuálních deviacích." Takhle mě v životě žádná slečna ani paní nebalila a já se ptám: Proč? Vždyť já bych si to zasloužil. Deviací mám hodně a jsem správný chlap, něco jako kapitán Tuttle. Ten nejlepší doktor, voják a vůbec Američan. Vždycky když si na něj vzpomenu, tak mi ukápne slza ... smíchu. Protože znám Tuttlea stejně stejně jako Henry, Frank, Šťabajzna a všichni další, kteří ho nikdy neviděli. Přesto s ním snídali a byl jejich nejlepší kamarád. Tak tady dostávala moje bránice pořádný záhul. ()

MM_Ramone

"M*A*S*H" (Mobile Army Surgical Hospital) je americký dramaticko-komediálny televízny seriál, ktorý bol vyprodukovaný v priebehu rokov 1972 až 1983. Bolo natočených jedenásť sérií, ktoré dohromady obsahujú dvesto päťdesiat šesť samostatných častí. V poradí pätnásta epizóda z prvej série nesie názov "Tuttle". Kapitáni Benjamin Franklin Hawkeye Pierce a John Francis Trapper McIntyre chcú finančne pomôcť útulku pre vojnové siroty. Vymyslia rafinovaný plán ako získať peniaze. Na výplatnú listinu americkej armády pridajú neexistujúceho kapitána Tuttla. Jeho žold poslúži na financovanie sirotčinca. Musia však dbať na to, aby nikto nepochyboval o tom, že Tuttle je skutočná osoba, preto do tohto dobročinného podvodu zasvätia aj úradníka jednotky Waltera Radara O´Reillyho. ***** ()

Slartibarkfast

Tahle epizoda je úžasná a jednoduše geniální. Řekl bych dokonce, že je to přesně to, co dělá seriál M*A*S*H seriálem, jaký známe a milujeme. Možná je až škoda, že jsou díly této legendární záležitosti tak krátké. Kapitán Tuttle by si rozhodně zasloužil větší prostor. 100% ()

• Radar (Gary Burghoff) čte komiks „Captain Savage č. 10“, který byl vydán v lednu 1968, tedy dlouho po konci Korejské války. (sator)
  • V epizodě je zmíněn tehdejší americký senátor Joseph McCarthy, tehdejší prezident USA Harry S. Truman a Adolf Hitler. (Zix.)
  • Hawkeye (Alan Alda) udělá chybu, když odevzdává obě vojenské známky zahynuvšího kapitána Tuttlea. Jedna známka totiž musí zůstat u ostatků mrtvého vojáka pro identifikaci. (sator)