Hawkeye uloží raneného severokórejského vojaka do bažiny, aby nebol odvezený skôr, než ho dolieči. Potrebuje krv, a tak sa zahrá na Drakulu a potajomky odoberie Frankovu krv. Keď získa podozrenie, že vojak má žltačku, snaží sa Franka spoločne s Radarom a Traperom dostať bokom od všetkých, kým prídu výsledky z laboratória. (TV Markíza)

Jara.Cimrman.jr

"Měj jsem divný sen. Byl jsem sodovka a někdo mě vysál brčkem." Tak to nemáš Franku tak dobře spát. Nepřišel bys o půl litru krve a nenechal Hawkeye s Trapperem, aby mě bavili. Tentokrát jim v tom zdatně sekundoval Radar se svými legendárními příchody a také vhodné přechodné pracoviště nahrazující latrínu. To bych se raději vypustil v minovém poli než bych plnil tento kýbl v teepee. ()

drackula

"I'm only paranoid 'cause everybody's against me."  Asi každý by chcel mať tak tvrdý spánok ako Frank. Krásny príklad toho čo všetko môže napáchať jeden tajný odber krvi a aký dokáže byť Radar kreatívny pri získavaní času a priestoru, jednoducho, pri zdržiavaní. Disney plus ()

• Problém s krví je zde trochu zvláštní. AB negativní je sice vzácná krev, ale všem pacientům je s minimálním rizikem možno podat 0 negativní krev. (Winster)
  • Píseň v úvodu dílu je „Happy Days Are Here Again“ z roku 1929 s hudbou Miltona Agera a textem Jacka Yellena. V tomto případě se však jedná o japonskou verzi vytvořenou jen pro potřeby seriálu. (sator)
  • Když Burns (Larry Linville) dělá na začátku vizitu, vidí, jak se Hawkeye (Alan Alda) zabývá korejským vojákem. Burns prohlásí: „Tenhle je jižní Korejec! Oznámím to hlídce, ať ho převezou k zajatcům.“ Jenže jižní Korejci byli američtí spojenci, takže považovat jižního Korejce za zajatce je nesprávné. V dabingu je chyba. Mělo tam být „severní Korejec“. (pjotri)