M.A.S.H. - Season 1 (1972) (séria)

Yankee Doodle Doktor (S01E06)

(epizóda)
  • USA Yankee Doodle Doctor

Do tábora prichádzajú filmári, aby na prianie armádneho generála Claytona natočili o jednotke 4077 dokument. Filmovania sa ujíma Hawkeye, ktorý ho pojme ako rozprávku. Pri premietaní výsledkov vyjde najavo, že natočil vlastne paródiu, ale s vážnym koncom. Žiadna vojna totiž nie je film. (TV Markíza)

sator

Válka není film a film není válka... Yankee Doodle je známá americká válečná píseň a Yankee Doodle Dandy americký film, obojí spojuje přepjaté, povinné a naivní vlastenectví a to měli na mysli tvůrci epizody, když ji nazvali "Yankee Doodle Doctor". Jednu dobu jsem váhal zda být doktor nebo herec...a jak to dopadlo? ()

Jara.Cimrman.jr

"Všechno je fajn, pane. Tedy skoro fajn. Tedy horší než skoro fajn. Totiž všechno by to bylo fajn, než to bylo hrozné. " Nikdo neumí obelhat pravdu jako plukovník Blake a nikdo není vhodnější k "úpravě" válečné propagandy než MUDr. kapitán Benjamin Franklin „Hawkeye“ Pierce. Mě tedy jeho parodický Yankee Doodle Doktor moc nebavil, chvíli jsem dokonce kacířsky přemýšlel o tom, že tři hvězdy této epizodě stačí, ale pak Hawkeye promluvil vážně a mě to dostalo. ()

• Na začátku epizody jsou zmínění herečka Carmen Miranda a román „Romeo a Julie“. (Zix.)
  • Frank (Larry Linville) je zde při seznamování s poručíkem od filmařů označen hodností poručíka, i když je major. (Winster)