Zvířata

(festivalový názov)

Laura se snaží napsat svůj první román a mezitím pracuje v kavárně. Bydlí se svojí nejlepší kamarádkou, Američankou Tyler, která si nerozumí s rodinou. Obě mladé ženy spolu chodí na divoké noční tahy po dublinských klubech, kde alkohol teče proudem a drogy se konzumují ve velkém. Situace se změní, když se Laura zasnoubí s Jimem, který je abstinent. Filmová adaptace stejnojmenné novely Emmy Jane Unsworth zkoumá dynamiku moderních vztahů. (Febiofest)

silentname

Výsledne k "Animals" môžem povedať, že film je okey. Nie je dobrý, nie je zlý. Je to podľa mňa pozerateľná dramédia. Ktorá má viac prvky drámy než komédie. Holliday Grainger a Alia Shawkat pôsobia celkom okey a nie sú to herečky, ktoré by boli nejako veľmi opozerané. A k ich kreditu sa snažia dať filmu trošku šarmu. V jadre je film ale veľmi prázdny a nevie ma ako diváka dokopy ničím nejako výrazne uspokojiť. Všetky scénky sú o tom istom, vzťahy nie sú veľmi dobre zachytené, dialógy dokopy k ničomu nesmerujú a je tu kopec postáv, ktoré mi boli ukradnuté. Na jednu stranu je zaujímavé vidieť ženské, ktoré nechcú dospieť a život je aj pred 30-tkou obrovská párty, no na druhú stranu je nudné ich v tomto filme sledovať. Pretože nemá to v sebe nič, čo by som nevidel spracované inde a lepšie. A často som sa pristihol, že pri filme zaspávam. Stačilo mi vidieť raz a viac sa k tomu nevrátim. Dokonca si myslím, že nepotrvá dlho a film vyhodím z pamäte definitívne. O pár rokov budem sledovať filmy, čo som videl a nespomeniem si z neho na nič. Hodnotenie: C+ ()

karnát odpad!

Chtěl jsem dá jednu hvězdu za pihy Aliy Shawkat, ale pak jsem někomu vyprávěl děj filmu a uvědomil jsem si, že si to nic nezaslouží nic než "odpad". ()