Vlastníci

• Česko Vlastníci (viac)

Pani Záhradková (Tereza Ramba) s manželom (Vojta Kotek) romanticky túžia spoločnými silami dom zachrániť a novomanželia Bernáškovci (Jiří Černý, Mária Sawa) sa nadšene k nápadu pripájajú. Pani Roubíčková (Klára Melíšková)  pedantne priebeh schôdze kontroluje a zaznamenáva, pani Horvátová (Dagmar Havlová) všetko iniciatívne komentuje. Naivný pán Švec (David Novotný) na schôdzi zastupuje svoju mamičku. Pani Procházková (Pavla Tomicová), zastupovaná pánom Novákom (Ondřej Malý) hľadá spôsoby ako by svoj majetok zveľadila a pán Nitriansky (Andrej Polák) zase veľmi túži po podkroví. Pan Kubát (Jiří Lábus) dôsledne sabotuje každé rozhodnutie a v úzadí číhajú ešte bratia Čermákovci (Kryštof Hádek a Stanislav Majer). Len starý pán profesor Sokol (Ladislav Trojan) zatiaľ mlčí.. (CinemArt SK)

Homer Simpson

Film Jirky Havelky nastavuje nemilosrdně zrcadlo měšťácké společnosti, v níž je koruna alfou a omegou života, byrokracie debilitou a bonzáctví a vychcanost už naprostou samozřejmostí. A Terka s Klárou po právu majitelky Českého lva. ()

andriy

Bylo to super, ale poslední třetina filmu už mi přišla zbytečně přestřelená a přitažená za vlasy (Ramba vs. Kotek, Novotný, bratři podvodníci). Silné 3* (70 %). ()

noriaki

Komedie, která postupně stále více hořkne. Scénář by potřeboval trochu obrousit a možná přidat na rafinovanosti. U herců jsem si nebyl jistý, jestli mi vadí jejich divadelní afektovanost, nebo se mi líbí, že působí amatérsky a civilně. A bylo by hezké, kdyby měly postavy víc než jeden rozměr a na konci všichni nezmagořili. Zbytek je ovšem perfektní. Dokonce nedodám ani tradiční "na poměry české kinematografie", protože Vlastníci se z běžné produkce vymykají. Top kvalita je pochopitelně pořád někde jinde a takové Le Prénom, nebo rovnou Hoří, má panenko, je ve všech mysllitelných ohledech lepší. Můžeme být ale rádi, že film hraje stejnou ligu. Nejlepší český film roku a spolu s Pásky z Nagana asi nejlepší česká věc zvolna končící dekády. ()

geklon

Čekal jsem víc. 12 rozhěvaných vlastníků jsou přerod z upachtěné komedie na nervy drásající společenské drama s aktuálním přesahem. Herecká výkony Poláka a Lábuse na Lva. Některé artové momenty....(planý poplach) jsou dost mimo, ale na druhou stranu stokrát díky za ně. Máme pořád co dohánět, ale tohle je alespoň naznačení správného směru. ()

terunka003

Schůze, vlastníci, dům, sousedi, co člověk to individualita, sobeckost, česká nátura, stanovy, hlasování, výtah, .. Jsem ráda, že se česká kinematografie začala dávat do kupy, letošek (nebo minulek, rozuměj minulý rok) byl toho důkazem. Vlastníci jsou jedna velká jízda o naprosto nejvíc nudné věci, kterou si protrpí většina vlastníků bytových jednotek. Schůze SVJ, už první věta o schopnosti usnášeníschopného počtu členů mi otevřela kudlu v kapse, v nervózním stylu podtrženým sychravým počasím a se založenýma rukama, jsem vydržela až do konce. Bezvadně podtržená atmosféra, co člen to invidualista (od mladých po staré, rodiny a samotáře, pronajímatelé a bydlící), řešení problémů a lynčování všech sousedů, přesně jak to bývá na všech schůzích. To nejde popsat, to se musí vidět. Herecky skvělé, Tereza mě dost mile překvapila a Lva má oprávněně, hysterka. Tenisové dialogy přesné a vtipné. Tleskám, jen tak dál ..no už se těším zase na tu naší schůzi.. .."plyn byste si měli nechat..na sebevraždy.." ()

Pavlínka9

Koupila jsem byt. Jsem vlastníkem nemovitosti. Dříve jsem v nájmu s plnou mocí na schůzích výborů byla :) Řekli mi - podívej se na Vlastníky již jako majitelka nemovitosti - ať víš, co tě čeká :D Nemám ráda český film. Nevídám se na český film. Udělala jsem výjimku ve svém novém bytě. Tohle chci vidět rozhodně ještě jednou :D To je takový zážitek od začátku do konce, že to prostě nejde jen tak přehlédnout :D Po 10ti minutách bych jedné osobě řekla, že se chová jak kráva, po půl hodině bych dalšího poslala do prdele a po hodině bych sama odešla a bylo by mi to jedno :D Je to chuťovka z českých domácností :D Za mě obrovská perla :) ()

tnp101

Zrcadlo české střední třídy. Ne formou karikatury, jak je v českém filmu zvykem, nýbrž smutně autentické i docela alarmující. 90% ()

progression

Komedie pro ty, kdo to nezažili aneb drama pro ty, kteří tím žijí. Velice věrohodně znázorněné zrcadlo našich českých povah, často úsměvné, ale dost často i pořádně trpké - každopádně hodně podnětů k zamyšlení a i když se divák velice často baví, tak to "mrazení" nezůstává o nic pozadu. Výborný výběr typů povah i jejich hereckých představitelů, kteří si své role náramně užívají. Zajímavé bylo, že se mi v průběhu asociovaly jiné dva filmy, které patří mezi mé srdcovky. V "Hoří má panenko" bylo možná to zrcadlo povah ještě brutálnější. Nic proti Havelkovi, moc se mu to povedlo, ale napadlo mne, co by z této předlohy vykouzlil Miloš Forman. A u místa dění celého filmu se mi vybavil film jiný - tady bylo těch zúčastněných o trochu více než dvanáct, nebyli to zdaleka jen muži a ta "rozhněvanost" (alespoň v některých případech) tam také byla :-) ()

Timak

Super počin. Na české poměry vytvořit takovou konverzačku, to chce odvahu a skvělé herce. Musím říct, že se mi už dlouho nestalo, abych se smál v kině nahlas a opakovaně. A u české komedie snad naposled Pelíšky. Ale proč vlastně jen 4*? Protože jsem z kina odcházel se stejnými rozpaky, s kterými jsem tak vešel. Celých krásných 90 minut je zabitých těmi posledními 7 minutami. Nemám rád nijaké konce, mám rád, když mi režisér naservíruje svoji vizi, s kterou mohu nebo nemusím souhlasit. Ale tohle, to bylo fakt shit. ()

hroubek

Hodně příjemná komedie, která mě bavila od začátku až do konce. Režisér a scénárista v jedné osobě, Jiří Havelka odvádí velmi dobrou práci. Perfektně využil divadelní strukturu příběhu, a krásně jí zfilmoval. Havelka je po režisérské stránce dost sebevědomí a je to vidět na práci s herci a dialogových výměnách. Po herecké stránce je to super. Každý z herců dostane dost prostoru, aby předvedl svůj herecký um, a ukradl si daný moment pro sebe. Je to zábavné, vtipné, smutné a trochu depresivní. A mě to hodně sedlo a bavilo. Vlastníci jsou povedená česká komedie, která je opravdu vtipná a není trapná, a toho si na filmu nejvíce vážím. ()

Nyck

V Čechách výjimečný komediální počin, který je v závěru trochu přehnaný, ale přesto dokázal na ploše jedné místnosti využít všechny možné archetypy (stereotypy?) postav a rozesmát kdekoho. ()

VasaX

Vlastníci jsou KKK - komorní konverzační komedie. A staví na zajímavém mixu herců, který sám o sobě není špatný. Ač se film snaží, tak víceméně všechny postavy z toho vychází archetypálně, nemajíc ani tolik prostoru takže fungují jen v rámci jedné scény. Proto je možná vyvinut tlak na pilu humoru až na (za) hranici přehrávání, aby každý charakter měl nějaký "vtip" a zároveň byl výrazný. Osobně jsem se u toho pobavil, humor je jednoduchý, gradací je utíkající čas vyhrazené doby schůze vlastníků. Konec byl trochu zklamáním, najednou to z čistajasna nějak dopadlo, a výsledek ani neměl moc "build up" v průběhu děje. Ve výsledku jsem čekal víc, ale úplně zklamán nejsem a návštěvy kina nelituji (kromě toho, že jsem na to vzal mámu jakožto na český film, takže mě mrzelo, že to nebylo něco lepšího, s větším "zážitkem"). ()

sskrblik

Ze začátku jedou Vlastníci ve slušném tempu a kadence ukázek chování jednotlivých vlastníků je obdivuhodná. V pozdějších fázích, ale přestane schůze připomínat realitu a více se z toho stává vyumělkovaná taškařice. Myslím, že kdyby se netlačilo tolik na senzacichtivost, mohlo to být o fous lepší. Stejně jako formát zavřít celé dějství do jedné místnosti. Asi to skutečně sedí lépe na divadelní hru než-li film. ()

LEGACY

Silně přitažený za vlasy, ale v českých mezí je to stejně jeden z nekorunovaných filmů roku, který potěší. Je hezké vidět starou dobrou plejádu českých hereckých es, jak se do sebe pouští, zkrátka se vyplatí si tu hodku a pul vymezit a mrknout na to, věřím, že pro mnohé to bude nejlepší věc toho dne. ()

Eleanor05

OBSAHUJE SPOILERY! Takový krásný průřez českou společností plné buranů, hlupáků, prospěchářů, voličů Zemana a ANO. Společností, v níž je inteligentní menšina, chtějící něco změnit a zlepšit, zesměšňována, urážena a nakonec zcela vyštvána a odstavena od jakéhokoli rozhodování, aby se mohli zbylí burani, hlupáci a prospěcháři zaprodat ještě větším prospěchářům. Vlastníci nejsou ani tak komedií, jako spíš tragédií, které se smějeme už jen z odevzdanosti a přetrvávající nemožnosti změnit všechny ty Horváthové, Kubáty, Roubíčkové, Procházkové a Švece kolem sebe... Jako komorní drama a podobenství české malosti to funguje velmi dobře, herci jsou nadprůměrní, ale stále je to takové příliš divadelní. Postavy jsou příliš jednoznačné, jejich charaktery jsou vcelku ploché a většinou je definuje jen jedna vlastnost a ta je ještě často absurdně přehnaná. Provedení je minimalistické, nefilmové - jednací místnost je vlastně takovým pódiem, ze kterého se téměř neodchází, intermezzo s "porodem" je úplně zbytečné, některé věci se až příliš opakují (např. Švec a jeho nepochopení hlasování), postava profesora Sokola zůstala úplně nevyužitá. Ani mé výtky ale nic nemění na faktu, že se jedná o nejlepší český film od roku 2014 (Kobry a užovky) s výrazným scénářem, který diváka minimálně donutí ke konstatování, - "hm, takhle to bohužel je". PS: Výborný soundtrack. Pěkné 3*. ()

Natabar

Taaak suprově jsem si to užíval, až přišla poslední čtvrtina a ta to celé pohřbila - jako kdyby těsně před závěrem vyměnili scénáristu a ten to totálně dokopal. Škoda přeškoda. ()

Podzimní VOD novinky na CANAL+

Podzimní VOD novinky na CANAL+

19.10.2023

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

10.11.2020

Po dvou nezdařených pokusech uspořádat filmový festival Kino na hranici v tradiční podobě se organizátoři rozhodli, že letošní ročník uspořádají on-line. Bude se konat ve dnech 23.–29. listopadu.… (viac)

27. Český lev – výsledky

27. Český lev – výsledky

07.03.2020

Letošní 27. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer, inspirovaný tradičním českým cibulákem, plný největších hvězd českého filmu… (viac)

Ceny české filmové kritiky – výsledky

Ceny české filmové kritiky – výsledky

02.02.2020

Nejlepším filmem roku 2019 byl českými kritiky zvolen road movie Staříci. Hraný debut Ondřeje Provazníka a Martina Duška o pomstě a spravedlnosti získal kromě nejvyššího ocenění na 10. Cenách české… (viac)