Komediální krimiseriál nabitý gagy, absurdním humorem a parodickými odkazy. Neohrožený detektiv Frank Drebin řeší případy s takovou samozřejmostí, že i James Bond vedle něj vypadá jako Martin Tomsa v podvlíkačkách. Rozbije mafiánský gang i auto. Zneškodní únosce, bombu i sexbombu. Vražedkyni strhne skoro všechny paruky a drogovému dealerovi masku. Zpívá, tančí. Popere se s nepřízní osudu i s vyděrači. Nic pro něj není překážkou, ani výhrůžky a popelnice. Pachatele odzbrojuje ručně, diváky humorem. Dostane ho až programový šéf ABC Tony Thomopoulos, který seriál po šestém díle předčasně ukončí s odůvodněním, že je jen pro pozorného diváka. Frank Drebin se však nevzdá a záhy se vrací v sérii Bláznivých střel. (Infalín)

mzss1

Hodně dobré. To, že je to takhle rozkouskované je jedině dobře. Sice se nějak extra neodrazí příběh, ale aspoň není nuda a je zde dost vtipných momentů, které především předvádí výborný Leslie Nielsen. Jenom se smát u toho, co si víc přát. Sice se tu možná najde něco až moc přehnaného a tak. Ale přesto hodnotím na zasloužených 85% = **** ()

B!shop

No sice to jeste nema takovy grady jako Blaznivy strely, ale rozhodne vic nez povedena parodie. Sest pulhodinovejch vicemene normalnich detektivnich pripadu, ktery se ale samozrejme resi co nejstupidnejsim zpusobem. Kazdej dil ma fungujici pribeh, stale dokola se opakujici sceny - auto do popelnic, vedec ucici prasarny maly deti, vsechno znajici cistic bot, sef vzdy prvni na miste a dalsi, na ktery si ale clovek za chvily zvykne a tesi se na ne. No a krome toho tu je hromada tu vice, tu mene povedenejch foru, pricemz spis to je komedie, nez nejaka blazniva komedie. No a v tom vsem stoprocentne ve forme Nielsen, zvladajici jak hlasky, tak akci a misty nejaky to klasicky blbnuti. Takze proc 4*? Proste proto, ze kadence povedenejch foru neni takova, jak by bejt mohla a Blaznivy strely me bavily vic. ()

Superpero

Ne tak dokonale vybroušené, jako Bláznivá střela, ale přesto o parník lepší než 99% ostatních parodií. Už jen to, že každý díl je vlastně jak přes kopírák mě bavilo. Jeho šéf je pokaždé na místě první, vždycky se podíváme do laborky za doktorem, co tam učí dítě nějakou nekorektní věc a nakonec se jde pro info ke geniálnímu leštiči bot Johnnymu. Nejlepší ale je jak na konci epizody vždycky zamrznou. ()

genetique

Šialená miniséria, ktorá ma dostala do kolien. Neskutočný situačný humor a absurdné slovné prestrelky v podaní dementne-geniálneho Leslieho Nielsena. Nechápem prečo vzniklo len šesť častí a je to škoda, pretože Nielsenov detektív Drebin v plnej podpore najkreatívnejšieho parody-tria v histórii, by si zaslúžil viac priestoru. 85%. ()

kinghome

Typická parodie s Leslie Nielsenem. Hromada blbostí, které nedávají vůbec smysl, ale stejně to má svoje kouzlo. Film je plný trapných fórků, kterým se ale stejně zasmějete jen kvůli tomu, jak to Leslie podá. Nejvíc mě bavil první díl a hraní si se slovíčky. To mě až chytali křeče do břicha. Škoda, že už mezi námi Nielsen není x( Byl to skvělej komik a bavič. Jeden z jeho nejlepších počinů. 85% ()

• Název seriálu, ústřední znělka, úvodní titulky a postava poručíka Franka Drebina parodují seriál M Squad. (HappySmile)
  • Podle scénáristy Pata Profta měla být scéna z úvodních titulků, kde je vystřeleno na Abrahama Lincolna, který následně vytáhne pušku a začne střílet, nahrazena podobnou scénou s Mahatmou Gandhim a kulometem. (HappySmile)
  • Každý díl má dva názvy - ten, co čte vypravěč, se liší od toho, co se ukáže na obrazovce. (HappySmile)

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

14.10.2022

Chyběl vám žánr bláznivých parodií? Pak pro vás má studio Paramount dobré zprávy – oficiálně totiž chystá remake Bláznivé střely, v níž by si hlavní roli měl po legendárním Lesliem Nielsenovi zahrát… (viac)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

A možná z ní bude něco jako Bláznivá pařba. Hollywoodu nestačil nový (strašný) Růžový panter, teď plánuje zmodernizovanou verzi další kultovní policejní parodie. Bláznivá střela se poprvé na plátnech… (viac)