Pár, který má nakročeno k rozchodu, se nachomýtne k vraždě. V divokém závodě s časem pak musí najít skutečného vraha a očistit svoje jméno. (Netflix)

EvilPhoEniX

Jeden z těch filmů, kde si jdu pro 3 hvězdy a odcházím s plným kotlem. USA nenatočilo kloudnou komedii dobré dva roky ( naposledy Game Night), takže tady nekompromisně dávám pět hvězd, protože je to jízda jak sviňě. Kumail Nanjiani a svůdná Issa Rae jsou na pokraji rozchodu a nechtěnou náhodou jsou svědky vraždy a zároveň i hlavními podezřelými a začíná divoká hra s časem, která nešetří nečekanými a zábavnými zvraty, vypjatými situacemi a hlavně dobře dávkovaným humorem, kde hlášky se sypou ze všech stran a fungují ( Nice to meet you. How do you know its nice to meet me, what if am an asshole!!!!). Perfektní je i finální rozuzlení a hlavně je bezvadná chemie mezi hlavními představiteli, které táhle divoká noc pouze posílí. Highlightem je scéna u výslechu, to jsem musel odejít smíchy na hajzl. Po druhém zhlédnutí nadšení hodně odpadlo.. Příběh****, Akce***, Humor*****, Násilí*, Zábavnost*****, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra*****, Napětí****. 7/10. ()

Morholt

Postavené na slovních výměnách hlavních hrdinů, kteří se hádají v těch nejnevhodnějších chvílích. A to vůbec nefungovalo i proto, že Issa Rae je protivná až běda. Blbá až na půdu je i samotná zápletka a důvodů pro zasmání jsem tu také moc nenašel. Nanjianiho komedie se mým šálkem kávy nejspíš nikdy nestanou. 30% ()

sedm.1

Zatraceně nefunkční krimi/komedie, kde za pozornost stojí snad jen ústřední, s přimouřením obou očí, zábavný pár, ztvárněný sympatickými herci, kde mě mile překvapil především výrazný Kumail Nanjiani, jehož jsem měl nedávno možnost vidět ve filmu Stuber, a tam jako hlavní zábavná figurka absolutně selhal, nicméně zde opravdu baví a dokáže vyvolat úsměvné pocity. Zbytek filmu ale jinak nestojí vážně za nic. Hlavně zápletka je zoufalým mixem hlouposti, nenápaditosti, naivnosti a nevýraznosti, kde nefunguje opravdu nic. Jednak na to, že se má jednat v první řádě o komedii, tak o vyloženě vtipnou situaci tam nemá divák šanci zavadit, a jednak ona krimi linka musela být nápadem hodně mizerného scénáristy, který opisoval, kde jen mohl, anebo to vymýšlel pod vlivem též fakt nefunkčních omamných látek. Filmu pak samozřejmě chybí i spád, napětí, atmosféra, z většiny postav dělají tvůrci imbecily, trouby a nekňuby, no a „akční“ finále pak tomu nasadí už jen korunu, nicméně po té, co vše tomu předcházelo, se divák už ale ani nemůže divit. Na mě tato nudná, tuctová a teatrální podívaná zkrátka nezapůsobila vůbec dobře, a v podstatě nemám jediný důvod, abych jí komukoliv doporučil. ()

Necrotongue

Tenhle film měl much jako dobře uleželá koňská mršina uprostřed horkého léta, ale mně se až zvrhle líbil. Ústřední dvojice byla pro mě dostatečně přesvědčivá, scénář byl příjemně nenáročný, použitý humor na mě fungoval, a ani o akci nebyla nouze. Nadchlo mě, co následovalo po nadšeném výkřiku: "Justice!!", i to, jak Pákistánec a černoška s úlevou reagovali na "pouhého" obyčejného rasistu. I přes ty výše zmíněné mouchy jsem se výborně bavil. ()

Stanislaus

Dokud nás vražda nerozdělí sází na scenáristickou kanonádu hlášek a ústřední herecké duo, což se místy i celkem daří, místy však film působí lehce trapně a nuceně. Verbální přestřelky mezi Jibranem a Leilani mi zpočátku trochu vadily, pak jsem si však na ně zvykl a byla to vcelku sranda. Nejvíce mě pobavilo vloupání do bytu a následné totálně improvizované vyslýchání. Ve výsledku jde o nenáročnou a ulítlou ptákovinu, na kterou si člověk po pár dnech nejspíš už nevzpomene. ()

• Film mal mať premiéru 14. marca 2020 počas festivalu South by Southwest a následne mal byť uvedený do kín 3. apríla 2020 pod záštitou Paramount Pictures. Avšak kvôli celosvetovej COVID-19 pandémii, festivalová premiéra ako aj uvedenie do kín bolo zrušené, a Paramount predal film Netflixu za neuvedenú sumu. (drake31)
  • Film měl původně uvést Paramount Pictures 3. dubna 2020 normálně v kinech, ale kvůli pandemii koronaviru a uzavírání kin film uvedl Netflix. (SONY_)
  • Natáčelo se v New Orleans (Louisiana, USA). (SONY_)

Netflix díky pandemii roste

Netflix díky pandemii roste

23.04.2020

Streamovací gigant Netflix čerstvě oznámil, že za první tři měsíce letošního roku získal dalších 15,8 milionů předplatitelů, což je podstatně vyšší číslo než předpokládaných 7 milionů. Celkově si… (viac)

Filmový festival SXSW bude online

Filmový festival SXSW bude online

03.04.2020

Jedna z mnoha událostí, které doplatily na současnou pandemii, byl i filmový festival v americkém Austinu South by Southwest. Na akci se tradičně setkávají filmaři z celého světa, promítají se… (viac)