Hluboko v Apalačských horách stojí pastor Lemuel Childs (Walton Goggins) v čele izolovaného společenství zaklínačů hadů, podivné letniční sekty, jejíž stoupenci dobrovolně přicházejí do kontaktu s nebezpečnými hady, aby prokázali svou věrnost Bohu. Zatímco se jeho oddaná dcera Mara (Alice Englert) připravuje pod bedlivým dohledem Hope Slaughterové (držitelka Oscara Olivia Colmanová) na svůj svatební den, na světlo vypluje nebezpečné tajemství a ona je nucena stanout tváří v tvář smrtícím tradicím otcovy církve. (HBO Europe)

Johnny.ARN odpad!

Keď žiješ niekde v kokotove v lese a jebe ti na hlavu, môže sa stať, že založíš nejakú sektu a ako posvätné zviera si vyberieš hada. Šak prečo nie, ale neotravuj so svojou vierou ostatných jehovistov a hlavne ich nenúť, nech ich hady kušu a oni umierajú. Hlavne nie svoju dcéru kurvu, ktorá radšej trtká a potom nevie čo so sebou. Hrozná pičovina a ani Goggins to nezachraňuje. ODPAD! ()

MickeyStuma

Náboženský fanatismus je známý jak v rámci skupiny tak i rodiny. Tento snímek se zabývá náboženským fanatismem rodinným, samozřejmě svou víru šířící dál. Otec rodiny coby pastor hlásá své náboženské bludy kde se dá a sbírá do svého chomoutu své ovečky. Nejdrsnější na celé věci je však skutečnost poznání věřícího od nevěřícího. Používá k tomu v rámci patřičného rituálu chřestýše, kterého dá dotyčnému na krk. Pokud ho uštkne, je nevěřící. A takový si nezaslouží ani lékařské ošetření. Dějová linka je poměrně známá, mnohokrát používaná, tudíž vyniká značnou předvídavostí. Jde o dceru, která si má vzít věřícího, ale ona je zamilovaná do nevěřícího, se kterým navíc čeká dítě. Drsný vývoj následujících událostí tak vezme za své v plné své tragičnosti. Temná atmosféra plná šílenství se ocitá v souboji s přirozeným rozumem, čímž tak svým způsobem dává najevo jistý moralizační aspekt k zamyšlení. Špatný filmový počin to není. Ba naopak. Je to silný film a dalo by se říct, že kdyby vzešel do kin někdy v sedmdesátých či osmdesátých letech, byla by to naprostá pecka. Tvůrci dobře sympatizovali s postavami a s jejich charaktery jakoby si s nimi doslova hráli v rámci dosáhnutí divácké nenávisti či sympatií. Samozřejmě by se mohlo jít daleko více tzv. na dřeň, ale to už by jsme byli v hororovém žánru. Tady se jedná o citlivé drama vyvolávající debatu o takovýchto skutcích. Dnes snímek nenadchne jak by měl. Snaha ale byla. ()

Morholt

Moc thrillerového jsem tady nenašel. Kdesi v americkém prdelákově úřaduje křesťanská sekta, která pevnost víry ověřuje pomocí chřestýšů. Když vás had neuštkne, můžete si zazpívat haleluja a když vás hryzne, musíte se modlit, aby jste to přežili. A pak tu máme pastorovu dceru, která miluje odpadlíka, ale vzít si má kluka schváleného otcem pastorem. Na mě to celé působilo zmateně a dost dlouho jsem se nemohl zorientovat v tom, o co vlastně jde. Když se mi to konečně povedlo, tak jsem zjistil, že to de facto nemá žádný děj. Víc než dvě třetiny filmu se tu postavy motají v nenavazujícíh scénách a sypou ze sebe nesmysly, případně střídají ublížené a fanatické výrazy. Kupředu se to pohne až v poslední třetině, ale ani pak mě to nějak neoslovilo. Obstáli tak jenom herci, přičemž unavený výkon Kaitlyn Dever se mi vyloženě líbil. Ale jinak kde nic, tu nic. 20% ()

BOURQUE

Film, ktorý sa snaží nekompromisným spôsobom zachytiť to, že čo môže spôsobiť fanatizmus vo viere (aj keď je to len malý kúsok). Film síce zameriava sa na radikálnejšiu vieru kresťanského pôvodu, ale podobné anomálie je možné nájsť vo všetkých typoch náboženstiev (niekde je to aj oveľa tvrdšie) – všetko záleží na tom, ako sú jednotlivé veci vysvetlené. Herci, jak v hlavných tak aj vo vedľajších roliach, pôsobia vierohodne, v podstate hrajú bez zaváhania. Príbeh (kde fanatická viera je len jednou časťou, tou druhou je Marinin boj za šťastie) sa prakticky odohráva v jednej malej kommune, umiestnené do lesného prostredia. Aj to má určitým spôsobom za účel viac zdôrazniť odklon od reality. Konsekvencie z príbehu je možné vyvodiť. Záver silný (obraz tej ruky mi ešte zostane dlhšie v pamäti), ale nejaké ucelené ukončenie a rozuzlenie tu chýba. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Padme_Anakin

S ohledem na skutečnost, že i v současné době se každý z nás může potkat s fanatickou vírou (v cokoli), hodnotím snímek shovívavě, snaha o nadčasové sdělení je tu patrná.. Pomalé tempo vyprávění mi nevadilo a příběh malé komunity s hady jako prubířským kamenem mě zaujal.. Domnívám se, že vymytá hlava je vždy a všude nebezpečná a ohrožuje-li zdraví či život, je nutné odmítnout a rychle prchat.. Olivia Colmanová nezklamala ani tady, byla výborná.. ()