Moderní ztvárnění stejnojmenného románu Syn černého lidu, napsaného v roce 1940 Richardem Wrightem, sleduje Biggera 'Biga' Thomase, mladého Afroameričana, který žije se svou matkou a sourozenci v Chicagu. Big udržuje vlažný vztah s dívkou, okázale nosí zelené vlasy a punkovou bundu, kouří trávu a má u sebe pistoli. Přesto rázně zavrhuje spiklenecké plány svého kámoše, který chce přepadnout krámek na rohu a přijít tak ke snadným penězům. Big, který chce rozhodovat o vlastním životě, přijme práci šoféra v rodině bohatého podnikatele Willa Daltona. Přestěhuje se do jejich sídla a začne dělat řidiče Daltonově pokrokové dceři Mary. Když se však připlete k nešťastnému úmrtí, dostane se do střetu s vlivnými společenskými silami, které se postaví proti němu. (HBO Europe)

Arsenal83

Slušná prvá hodina na rozbeh a potom príde zlom. Ale tomu fakt nerozumiem, to môže byť niekto taký hlupák ako tento čierny truľo? Scenár prisúdil hlavnej postave konanie na úrovni imbecila. Nešťastná náhoda sa dá predsa vymyslieť hocijako inak, takto urobili z neho len človeka primitívnejšieho než priemerný raper. ()

slunicko2

Film jako hlazení proti srsti. 1) Nudné, odtažité, prázdné kecy, podivná režie. Po pár týdnech od zhlédnutí si vůbec nevzpomínám, o čem film přesně byl. 2) 24letý Nick Robinson (Jan, Maryin kluk) byl důvod, proč jsem se na film koukl. Ale není každý den posvícení. Za zmínku stojí 24letý Ashton Sanders (Big). ()

Marze

Díky velké síle zdrojového materiálu a výkonům Ashton Sanderse a KiKi Layneho zanechá tato městská tragédie Syn černého lidu v paměti dlouhotrvající stopu. Je to bolestné a za srdce beroucí a ukazuje to, že i po 80 letech vydání Wrightova románu se změnilo málo. Přes nadějný začátek mě druhá polovina trochu zklamala. ()

rublik05

Takový jednoduchý, vcelku koukatelný film, který je těžce průměrný a asi i zapadne mezi tucty podobných filmů. Příběhově nenabízí vcelku nic nového, herci ujdou, atmosféra i hudba dobrá. Koukat se na to dá, bohužel asi jen jednou a stačí. Film, na který se dá podívat, nikoho asi neurazí, ale asi ani absolutně nijak nenadchne. 4/10. ()

Malarkey

Native Son jsem si pustil, aniž bych věděl, o čem film vlastně bude. V půlce filmu jsem ale zažil docela solidní příběhový šok, který mi popravdě znechutil zbytek celého filmu. A to i přesto, že se vlastně jedná o nosnou kostru celého děje. Přitom film začíná jako takový osudový příběh mladého kluka, nutno podotknout, že černocha, který je poměrně dost inteligentní, ale má těžký život. Dostane šanci svůj život změnit a té se chopí. Všechno funguje, film docela i baví. Tedy až do jednoho momentu, který je natolik brutálním skokem v rámci celého námětu a ještě tak hloupým momentem, až se nechce věřit, že tenhle jinak inteligentní kluk se do takového průseru vůbec dostane. Logika pak v příběhu nemá místo a všechno se zde začne dít tak jako víc živočišně. Dokoukal jsem to, ale přiznám se, že jsem po shlédnutí filmu byl docela otrávenej z toho, co tvůrci v tomto filmu s tím klukem provedli. Dlouho mě scénář neotrávil natolik, jako v případě tohoto filmu. Jako kdybych sledoval dva naprosto rozdílné filmy s dvěma naprosto rozdílnejma postavama, které jinak mladý hlavní herec ztvárnil poměrně zajímavě. ()