Hala

• USA Hala

JohnCZ

Emancipace v lehce dramatickém, leč spíše nekonfliktním provedení a po audiovizuální stránce příjemném indie hávu. Pohodový příběh se sympatickou hlavní hrdinkou mi akorát kazil trochu scénář, který některé, navíc z morálního hlediska poněkud pochybné, věci nechává nedořešené (neprávem potopený učitel?) a některým momentům zase v kontextu muslimského světa příliš nevěřím (překvapivá vůle rodičů ustoupit). Anna Chlumsky ve vedlejší miniroli překvapila. ()

Malarkey

Tím, že do hlavní role zangažovali Geraldine Viswanathan, vlastně tvůrci vytvořili filmu půl úspěchu. Sympaťanda neskutečná. Přitom v roli muslimky, která v západním světě snaží bořit kultury a dát najevo, že mladí chtějí život takový, jako každý jiný, bez nátlaku společnosti na tradici a víru. Chvílemi trošku nuda, ale veskrze milé americké drama. ()

dalziel

Nuž mláda intelektuálne založená pakistanka to v pokryteckej moslimskej rodine z pakistánu in the USA v čase dospievania veru nemá najlahšie.A zase tu máme ten model.Chceme ísť do Ameriky ale maniere si cheme zobrať zo sebou.V Europe je to bohužial ešte horšie.Danke, Mutti Merkel.A máme sa ešte načo tešiť.❤✌ ()

mira007

Hala mladá americká středoškolačka pakistánského původu, na jejímž osudu je vidět střet moderní kultury americké společnosti vs. zaostalá muslimská konzervativní diktatura rodiny. Ikdyž ve výsledku to bylo celkem mírné, protože si myslím, že v reálu to může být kapku drsnější drama, tak filmově to je tady vyjádřeno naprosto precizně v balení nezávislého filmu. Jednoduché, ale pro mne poutavé, navíc se zajímavým obsazením - učitel Gabriel Luna si ve stejném roce zahrál nejnovějšího Terminátora a Anna Chlumská jako kolegyně otce hlavní hrdinky byla zase dětská hvězdička z Moje první láska s M. Culkinem, které se předpovídala zářná herecká kariéra. ()

VanTom

Co začíná jako křehká první (nedovolená) láska pákistánské dospívající "skateboardistky" na americké střední, končí jako emancipační snaha vymanit se z tradičního blízkovýchodního postavení ženy v patriarchální rodině, směřujícímu jinak až k dohozenému sňatku s nějakým hodným muslimem. Při svém vzdoru však naše jinak sympatická a pochopitelně citově zmatená studentka tápe (a ubližuje) ještě víc, než v pokaženém vztahu. Což už se ovšem pokrokovým tendencím snímku nehodí do krámu, takže to letmo přecházejí (jak například dopadl chudák učitel?). ()

• Natáčelo se v Chicagu (Illinois, USA). (BMW12)
  • Celosvětová premiéra proběhla 26. ledna 2019 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)

Prosinec na Apple TV+

Prosinec na Apple TV+

04.12.2019

Druhou streamovací službou po Netflixu, která si bude chtít o svátcích přetáhnout na svoji stranu nové diváky, je Apple TV+. Ten vyrukuje již 6. prosince s prvními třemi epizodami dramatického… (viac)