Nadějný motokrosový jezdec Imrich Křepinský (Vítězslav Jandák) si umí řádně komplikovat život. Na tratích mu chybí nutná kázeň a tím pádem i pořádný výsledek, je vyhozen od maturity a ani citový život se nevyvíjí podle jeho představ. Teprve po několika řádných kopancích a seznámení s dcerou svého třídního profesora (Libuše Šafránková) se pokusí ne přímo změnit, ale korigovat svoje jednání.

Snímek z prostředí pro film ne zcela obvyklého je zajímavý i tím, že v rolích motokrosových jezdců se objevují kromě nadějných juniorů i esa tehdejší naší reprezentační špičky jako například Oldřich Hamršmíd. (Robbi)

vitekpe

Mozna by slo hodnotit i vyse, ale pribeh neni zas az tak zajimavy... Pro retro priznivce motorismu je to radost, (jak si jde Jandak koupit noveho Califa, to jsem se pobavil... :-))...taky jsem na nem kdysi jezdil, a je fakt, ze v tehdejsi bide to byla asi nejlepsi dosazitelna motorka), a pro priznivce pohlednych herecek tez...trojka Hudeckova, Dvorakova, Safrankova potesi, a femme fatale (pro duo Somr-Mensik) Eva Jirouskova taky neurazi... :-) Docela me to vlastne bavilo. 3+ ()

Martin741

Pre mna pomerne neznamy reziser Antonin Masa natocil len nudny, nicnehovoriaci film, ktory po rokoch uz nema ani co povedat. mam rad motorkarske filmy ako Easy Ride od Hoppera, len s tymi ceskoslovenskymi mam jaxi problem. Vsetky totiz idu podle jednej schemy. Tuna vladne vatovo plane dialogy, priserna nuda... este aj kulisy boli odporne. Ani ten Mensik /Bourlive Vino, Zrale a Mlade vino/ to nijak nezachranil, V hlavnej ulohe Jandak /pet mužu a jedno srdce, Dny Zrady 1,2/ tiez o nicom . 40 % ()

zette

Dejove me film moc nezaujal, stejne jako Jandak v roli lamace divcich srdci. Presto ma film co nabidnout, zdarile dialogy, duo automechaniku Somr-Mensik, prostredi motokrosu a krasnou Hudeckovou. Herecke obsazeni je v tomto filmu hodne zajimave. Svym pojetim, jako by film patril jeste do let sedesatych. ()

PatoP

Svojim spôsobom dosť zvláštny film. Prostredie motokrosového športu je určite atraktívne, no po režijnej a scénickej stránke nedotiahnutý film. Výkony niektorých hercov pôsobia rozpačito a nevieryhodne, asi ich pán režisér nedokázal usmerniť. A taktiež je mi ľúto, že to už nie je vo farbe, mohlo to ten film posunúť ďalej. Čiže námet celkom slušný, typicky Štorkánovský, ale režijné pojatie vskutku podivné. ()

Flakotaso

Řekl bych, že jde o docela podhodnocený film, přece jenom Antonín Máša byl pan režisér (jeho Ohlédnutí podle mne patří mezi nejlepší novovlnné filmy) a v Rodeu jsou ještě lehce cítit doznívajícící šedesátá léta, zejména ve volbě tématu, zaměřeného na osudy mladistvého jedince. Většina uživatelů si zde stěžuje na nudný děj, já naopak určité zádumčivé sekvence považuji za největší klady tohoto filmu, hned vedle obsazení vedlejších rolí mnoha výbornými herci. ()