Oliver je správce portfolia, který tvrdě pracuje a žije ve zrychleném tempu, dokud nezůstane po tragické dopravní nehodě ochrnutý. V rehabilitačním centru narazí na „Zlaté rybky,“ skupinku spolubydlících se zdravotním postižením. Když se Oliver dozví, že budou jeho nelegální finanční transakce v Curychu brzy odhaleny, dostane nápad – zneužije autobus plný hendikepovaných lidí jako dokonalou skrýš k propašování 1,2 milionu Eur přes německo-švýcarskou hranici. Všechno se ale příšerně zvrtne, když se členové „Zlatých rybek“ začnou chovat jinak, než by měli... Začíná vzrušující výlet za hranice chamtivosti, šarmu, štěstí a legálnosti. (Cinemax)

DonBraso

Skupina rozdílných postav Vs Humor. Dlouho jsem se nezasmál a díky postavě Rainmana my tento komfort byl umožněn.Němci umí natočit skvělý komedie,kde je ten jejich humor docela blízký i mému.Zde bych řekl,že je to až lidský příběh o propašování slušnýho balíku přes hranice.Žádná romantická sonda,jen náznak.Pravda je,že druhá půlka je skvělá a první se malinko drží.Každopádně zpracování fajn,které pobaví. ()

nonick1

Němci a humor? To je něco jako příslovečné nebe a dudy. Čest výjimkám, jako třeba Good bye, Lenin! Ovšem zdá se, že to přestává platit – a film Zlaté rybky je toho důkazem. Vskutku zábavná, místy až mile ztřeštěná komedie, která opravdu důkladně prověří vaši bránici. Přitom nejde pouze o lacinou zábavu, ale film, který má svou hloubku v příběhu a opravdovosti postav a místy je až dojemný. Takovýchto snímků je jako šafránu a točí se jich čím dál méně – a to nemluvím o bídě domácí filmové scény. Nemohu si pomoci – je to na plnou palbu a těším se na opakované zhlédnutí. Aktualizace: Po opakovaném zhlédnutí musím ještě jednu hvězdu přidat - počkat, ono je jich tu k dispozici jenom pět..? ()

allegria

Nic jsem od toho nečekala, a byla jsem mile překvapená. Sice si komedie dělá tak trochu legraci z hendikepovaných, ale není to krutý, nýbrž laskavý humor. A místy tak vtipné scénky, že jsem se srdečně zasmála, což se mi u jiných novodobých komedií stane jen výjimečně. Film využívá nadsázku, ale nepřekračuje meze vkusu, zkrátka srovnávám-li současnou filmovou tvorbu tohoto žánru s tímto počinem, vychází z toho Zlaté rybky mimořádně dobře. ()

Olík

Bláznivá Bundesrepublik Deutschland roadmovedie, při které jsem si místy připadal jako za starých dobrých časů francouzské situační komedie. Ovšem, když jsem řekl „A“, je tpotřeba přidat i „B“. Chvíli neskutečná jízda, chvíli ticho po pěšině, chvíli klišé jako Burdž Chalífa. Osobně jsem měl lehké problémy s hlavním hrdinou – asi bych si dovedl představit nějakého většího „hajzlíka“ (na první dobrou mne třeba napadá Elyas M'Barek). Dále se dalo vytřískat víc z vedlejších postav hendikepovaných účastníků zájezdu a vyvarovat se zažitým klišé jako je „co se škádlívá….., láska mne změní“ a podobně. Každopádně danke schön, bavil jsem se. ()

Stanislaus

"Zlaté rybky" nenabízí v rámci žánru sice nic inovativního, nicméně jde o pohodově a svižně natočenou komedii s několika opravdu humornými momenty, o které se postaraly zejména Luisa Wöllisch a Birgit Minichmayr, takže člověk filmu odpustí onu dějovou předvídatelnost. Vedle komediální linie se našlo i pár vážnějších scén (Goldie, Oliver + matka), které nebyly úplně prvoplánové a působily přirozeně. Ve výsledku se u mě film pohybuje mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, jelikož jsem se ale pěkně bavil, tak v tomto případě přidám. ()