Andor

• USA Andor
USA, (2022–2024), 20 h 42 min (Minutáž: 38–57 min)

Tvorcovia:

Tony Gilroy

Diego Luna, Genevieve O'Reilly, Stellan Skarsgård, Kyle Soller, Denise Gough, Adria Arjona, James McArdle, Rupert Vansittart, Joplin Sibtain (viac)

V dobe poznačenej nebezpečenstvom, klamstvami a intrigami si Cassian Andor uvedomí, že bojovať proti tyranii Galaktického impéria má zmysel. Vydá sa na cestu, ktorá z neho urobí hrdinu Povstania. (Disney+)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (14)

Andor (2022)

První řada je o 4x třech epizodách, budu tedy brát hodnocení po čtyřech blocích (po epizodách komentáře přímo u nich): 1a) ** velice nudný rozjezd, zmatený a nezáživný, který dostane spád až v poslední třetině. Andor se chová jako debil a prakticky VEŠKERÉ jeho idiocie vedou k eskalaci děje. Tedy, kdyby se choval chytře, neděje se nic. 1b) **** O dost usazenější a s jasným cílem. Andorovi idiocie z první trojky mají (jak jinak) přesah až sem (za mě zbytečný, drama šlo vystavět i jinak). Díky obsazení Genevieve O'Reilly perfektně funguje propojení na Rogue One a Epizodu III. Velmi chytrý scenáristický tah. 1c) *** Třetí trojice je ve znamení “imperiálního koncentráku” a dalšího propojení na Rogue One. Celkově je to 50:50 v nudných debatách na imperiálních večírcích (okolo senátorky) a neokoukaného prostředí onoho “koncentráku”. Prakticky cokoliv tam funguje a je dost škoda, že nebyl primární náplní této trojice (první epizodu doslova zabil klábosením a vše se dohánělo v tom posledním a NEDOŘEŠILO!). 1d) *** Tím, že se koncept trojic minule rozsypal je poslední skupinka divný neidentifikovaný slepenec, který se snaží dohnat co se dá. Utíkáme z vězení, řešíme pohřeb, konverzace senátorky, čachry překupníka. Prostě guláš, který je z poloviny fantastický a z poloviny nudný. První řada jako celek: *** Za mě jako celek je Andor zcela zbytečný počin. Prakticky je to o tom, že v první epizodě udělal 3 nelogické debility a celou řadu za ně nese následky. Z celých 12ti jsou solidní 3-4. Zbytek si hraje na drama a není nijak moc záživný (tedy možná maximálně pro hard-core fanoušky SW universa). ()

Season 1 (2022) (S01)

Za mě jako celek je Andor zcela zbytečný počin. Prakticky je to o tom, že v první epizodě udělal 3 nelogické debility a celou řadu za ně nese následky. Z celých 12ti jsou solidní 3-4. Zbytek si hraje na drama a není nijak moc záživný (tedy možná maximálně pro hard-core fanoušky SW universa). Podrobně u jednotlivých epizod. ()

Kassa (2022) (S01E01)

Není to prvoplánová juchanda pro děti - to je super. Lépe to koresponduje s atmosférou Rogue One. Co ale úplně neimponuje je pomalé tempo bez cíle. Andor prostě někam chodí… něco dělá… nevíme co. Flashbacky do minulostí mě vůbec nezajímají (a nevím ani proč by měli). Nebavilo mě to. Nechytlo mě to (nenalákalo) dívat se dál. A to je špatně. Hodně špatně. ()

Bol som to ja (2022) (S01E02)

Vlažné tempo pokračuje, další postavy (u kterých nevím kam jdou a proč/co dělají). Další flashbacky (které mě nezajímají - protože stále nevím proč by měli). Sice to vypadá dobře, ale stále nevím proč se na to dívat (také jsem nepochopil, jestli je dle autorů nutnost znát obsah Rogue One nebo ne). ()

Zúčtovanie (2022) (S01E03)

Andor chce prodat “převaděč spojitosti” a chová se při tom jako debil. Díky tomu sice vznikne skvělá scéna v továrně, jen opravdu nevím, zda kvůli tomu tleskat nebo si klepat na čelo. Navíc ta logika, že odmítne zastřelit nepřítele, ale do vzduchu výbušninou jich klidně v zápětí vyhodí hned několik. Tohle je  prostě Disney logika v praxi. Přímá invence je špatně, ale vedlejší ztráty nevadí. ()

Aldhani (2022) (S01E04)

Za celkem chytré mrknutí na skalní fandy považuji obsazení Mon Mothmy (Genevieve O'Reilly), které seriál propojuje nejen s Rogue One, ale i s Epizodou III. Samozřejmě něco takového prostý konzumní divák zcela regulérně nezaregistruje. Je to špatně? Asi ne. Jasně to definuje cílovou skupinu seriálu. Děj jako takový ale opět zpomalil (celkem očekávatelně), nicméně už nepůsobí zmateně a hloupě. Vysvětluje se i proč ta idiocie s “převaděčem spojitosti” minule (nebylo by teď co řešit 1/4 epizody). Prostě začíná být jasné, že každá debilita Andora, je jen nedostatek fantazie scénáristy :). ()

Sekera zapomene (2022) (S01E05)

Evidentně pokaždé první dva (ze tři) mají být nudnější a poslední bude nářez od začátku do konce. Osobně se mi to moc nelíbí, obzvlášť když opět se rýsuje idiocie Andora (třetí epizoda) jako problém v budoucnu. ()

Oko (2022) (S01E06)

A je to ložený. Pokaždé až ten poslední z trilogie za něco stojí. Jediné co mi přišlo jako pěst na oko byla samozřejmě povinná tabulková korektnost (smíšený lesbo pár… jak jinak). ()

Vyhlásenie vojny (2022) (S01E07)

Opravdu linka “protekční plničky” mě vůbec nezajímá a fakt, že se jí seriál věnuje znamená jen, že s ním má ještě své plány a bude prudit ještě hodně dlouho :(. Smutné je, že zbytek je jen o nezáživném blábolení. Prostě klasický “první ze tří”, kdy evidentně opět seriál má čas si hrát na drama, místo toho aby rozjel jízdu jaká se pod hlavičkou “Star Wars” očekává a pak předvést takovýhle závěr… (pokud má být troj-epizoda o tom jak je v base, mělo se tím začít). Pozn.: fascinuje mě jak si každý myslí, že když si dá na hlavu kapuci, je nenápadnej :D. ()

Narkina (2022) (S01E08)

Možná kdyby tímto seriál začal, bylo by to jiné. Takhle jen nestíhám zírat co to má být. Asi nejvíc mě fascinuje jak Andor přidělený ke stolu č.5 makat, jen pořad čumí, nic nedělá a nikdo ho neřeší. Stojí frontu (na něco) a pořad stejně blbě čumí. Začne blikat podlaha (ví co to znamená) a pořad stejně čumí jak vyvoraná myš.  Jako vizuálně neuvěřitelné (asi jako koncentrák za WW2), ale tak divně nudné. Takové “no a co”. Pobavily nové známe tváře. “Vědátor” z Pátého elementu, “hlavní záporák” z Renegátů a “Alfréd” z posledního Batmana. Mimochodem potvrzení, že v “koncetráku” ještě nějakou dobu pobudeme. Další propojení na Rogue One u mě zvedlo hodnocení. ()

Nikto nás nepočúva! (2022) (S01E09)

Tak tímto regulérně scénárista ukázal zcela nulovou integritu. Tvrdí, že si hraje na 4x po třech a přitom není schopen tuto epizodu ukončit. Vůbec nechápu, proč se ztrácel čas se sedmou částí série a tuto utne v nejlepším. Jako celek jde (tradičně) o perfektní epizodu. Prostě vždy až ta poslední ze tři… smutné. ()

Jedna cesta von (2022) (S01E10)

S ohledem na to jak vygradovala situace v “koncentráku”, jsou jakékoliv jiném linky neskutečně otravné a rušivé (a že jich je). Nezajímají mě. Chci vidět co se děje s Andorem a ne se zbytkem déčkových postav StarWars universa. Když konečně dojde na to co chci vidět nestačí se divit. Opět idiocie. Všude se válí izolační boty. Ne jen na mrtvolách, ale i v regálech. Kolik vězňů si myslíte, že si je obuje. Ano. Nikdo! Scénář dělá z postav lobotomy. ()

Dcéry Ferrixu (2022) (S01E11)

Ta scéna před koncem byla naprosto fenomenální. Důkaz, že seriál umí (ale nechce). Zbytek je o přešlapování o ničem. Začínám se ztrácet v tom proč vlastně seriál vůbec vznikl. Převládá pocit zbytečnosti. ()

Rix Road (2022) (S01E12)

Tím, že zcenář totálně podělal “systém trojic”, ani nevím o čem to má být a co má gradovat. Je dost možné, že se hasí drobky nasázené v posledních 11ti epizodách. Epizoda to ale dělá blbě. Místo “tahu na branku” se dramatizuje a konverzuje na všech frontách. Prostě vypadá to skvěle, ale polovina epizody fuč a NIC SE NEDĚJE! Fantastických je až posledních 15 minut. Takto jsem si opravdu “finále” nepředstavoval. Další konec bez konce. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Dočká se Ahsoka druhé řady?

Dočká se Ahsoka druhé řady?

05.10.2023

Aniž bychom se pouštěli do nějakých velkých spoilerů, po finále nového Star Wars seriálu Ahsoka už je jasné, že si showrunner Dave Filoni (Star Wars: Klonové války, Star Wars: Povstalci) nechal… (viac)

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023