Cassianovi a jeho spoluväzňom sa naskytne jedinečná príležitosť. Ak ju chcú využiť, musia okamžite konať. Mon Mothma sa medzitým snaží zabezpečiť budúcnosť Povstaniu uzatvorením novej dohody, ktorej cenu však nepredvídala. (Disney+)

Sany33

Príbeh: Kassianovi sa podarí zosnovať plán úteku a zapojiť aj svojich kolegov väzňov. Väznica sa onedlho dostáva pod ich plnú kontrolu a útek je na spadnutie. Senátorka za zahľadenie stôp, ktoré by Impérium priviedli k Povstalcom platí veľkú daň. Prevedenie: Vynikajúci diel plný akcie a emócií ktoré boli doteraz veľmi pomaly stupňované aby sme sa dostali do tejto scenáristickej oázy radosti z poctivo a dobre natočeného seriálu. Len to teraz neposrať nijakým patetickým koncom ale myslím že s týmto režisérom sa toho báť netreba. 98% ()

clump

Já vim, že už znim jak zaseknutá deska, ale po 10. epizodě musim opět zopakovat, že Andor je naprosto boží seriál. A kdo ještě se sledovánim nezačal, dělá velkou chybu. Podle mě je to nejen nejlepší seriál roku, ale dost možná i jeden z nejlepších vůbec. A nemusíte zrovna milovat a znát nazpaměť veškerý Star Wars, abyste ho dokázali ocenit. Andor se nebojí řadu dílů úplně kašlat na jakoukoliv klasickou akci a prostě jen vypráví několik fascinujících dějových linek převážně pomocí dialogů a chytře napsaných situací. Když už konečně na akci dojde, o to víc je zasloužená, strhující a má dopad. Akční scény jsou přitom nejen skvěle natočený, ale taky ekonomický a efektivní, tj. netrvaj zbytečně dlouho. V klasičtějších Star Wars by třeba přestřelka jako ta v 10. epizodě trvala klidně deset minut v kuse (20 minut, pokud by šlo o celovečerák) a obsahovala několik blbostí očividně vymyšlených jen kvůli tomu, aby to víc bouchalo a dýl trvalo. Klasičtější Star Wars přistupujou k akčním scénám mnohem víc jako k pouťovým atrakcím, který tvoří jeden z hlavních důvodů, proč se člověk dívá. A nic proti tomu, rád na tuhle hru jindy přistupuju. Nicméně je to právě přízemnější a úspornější přístup Andora, kterej zanechá větší dopad, působí autentičtěj a líp slouží příběhu. Přesto možná to nejpůsobivější v epizodě 10 nebyla osvobozující (ve smyslu doslovnym i emocionálnim) akce, ale opět prostý promluvy. Tentokrát jsme se přitom dočkali hned několika památných dialogů/monologů, který okamžitě patří do zlatýho fondu Star Wars. Zvlášť temně poetickej a až meditativní výlev Stellana Skarsgårda na konci epizody prostě nemá chybu. A navíc aspoň pro mě definitivně posouvá a prohlubuje pohled na Povstaleckou alianci v původní trilogii a na reálnou cenu, kterou opozice totalitě opravdu stojí. Už na Novou naději nebudu schopnej koukat jako na jednoduchou pohádku. Pero je skutečně mocnější než (světelný) meč, aspoň v případě Andora určitě. Tenhle příměr už mě sice napadl u jedný z předchozích epizod a platí v podstatě pro celej seriál, ale zatím asi nejvíc právě pro epizodu 10. Nechci zapomínat ani na Mon Mothmu v podání Genevieve O'Reily, která perfektně hraje potlačovanej vztek, paniku nebo přetvářku. A o další postavě pomlčim, abych nespoiloval. Nejkomplexnější a nejlíp napsaný Star Wars vůbec. Ale já to říkal, hned jak jsem se dozvěděl tvůrce a scénáristy! ()

david141474

Ó můj bože. Nemám slov. Tato epizoda s podtitulem One Way Out byla skvělá! Tedy nebyla skvělá, byla neuvěřitelná! Takovýto epizody jen dokazují, že Star Wars ještě nekončí. Tyto epizody dokazují, že Star Wars má ještě budoucnost, i když nás v příštích třech letech nečeká žádný film, ale pokud takovýto seriály budou vycházet často, tak nemám o budoucnost Star Wars strach. Už v únoru nás čeká 3. série Mandaloriana! Co si víc přát že? Teď budu sám proti davu, ale já považuju seriál Andor, za nejlepší seriál, jaký jsme letos dostali! Určitě ještě dlouho mi v hlavě bude znít tato slova: ,,One Way Out!" 10/10 víc takovýchto epizod. Takovýto epizody jen dokazují, že Star Wars má ještě budoucnost! ()

drozdy1

Emotivní projev Andyho Serkise a závěrečná promluva Stellana Skarsgårda tento seriál naprosto vystihuje. Strašně dlouho jsem ve SW světě neviděl tak promyšlenou věc, jako je právě Andor. Jeho scénář, vizuál, hudba a perfektní herecké výkony. Tohle je to co jsem od novodobých STAR WARS chtěl! Strašně se těším na poslední dvě závěrečné epizody a doufám, že se Andor dožije i druhé série, protože utnout to nejlepší co nám zatím Disney z tohoto světa naservíroval - to by byl hřích nevídaných rozměrů. ()

kenkaku

S ohledem na to jak vygradovala situace v “koncentráku”, jsou jakékoliv jiném linky neskutečně otravné a rušivé (a že jich je). Nezajímají mě. Chci vidět co se děje s Andorem a ne se zbytkem déčkových postav StarWars universa. Když konečně dojde na to co chci vidět nestačí se divit. Opět idiocie. Všude se válí izolační boty. Ne jen na mrtvolách, ale i v regálech. Kolik vězňů si myslíte, že si je obuje. Ano. Nikdo! Scénář dělá z postav lobotomy. ()

• Veškeré práce v dílně jsou skutečné. Celá dílna je postavena v měřítku 1:1 včetně funkčních pracovních stolů. Herci tedy nemuseli předstírat práci. (Veskoslav)