Cassian sa ukrýva pod falošným menom, ale nechtiac sa zapletie s imperiálnou políciou. Impérium jeho skutočnú minulosť nepozná, no za porušenie zákonov ho posiela do väzenia s vysokým stupňom stráženia. Imperiálny bezpečnostný úrad sa medzitým snaží odhaliť, kto stojí za povstaleckou aktivitou. (Disney+)

Remivsremi

Cass a jeho nedobrovolný výlet se jistě přemění v něco zajímavého, zatím je to však nepotřebná a čas ubírající odbočka. Zbytek jede na stále výtečné vlně. Další prohlubování poznání důležitých aktérů. Opět krásná ukázka toho, jak každý kope sám za sebe a některé aliance se tvoří z naléhavosti situace než nějakého společného cíle či víry. V sázce je hodně a než se dojde do nějakého cíle, zemře velká hromada nevinných lidí. ()

kenkaku

Možná kdyby tímto seriál začal, bylo by to jiné. Takhle jen nestíhám zírat co to má být. Asi nejvíc mě fascinuje jak Andor přidělený ke stolu č.5 makat, jen pořad čumí, nic nedělá a nikdo ho neřeší. Stojí frontu (na něco) a pořad stejně blbě čumí. Začne blikat podlaha (ví co to znamená) a pořad stejně čumí jak vyvoraná myš.  Jako vizuálně neuvěřitelné (asi jako koncentrák za WW2), ale tak divně nudné. Takové “no a co”. Pobavily nové známe tváře. “Vědátor” z Pátého elementu, “hlavní záporák” z Renegátů a “Alfréd” z posledního Batmana. Mimochodem potvrzení, že v “koncetráku” ještě nějakou dobu pobudeme. Další propojení na Rogue One u mě zvedlo hodnocení. ()

warrenur

Okrem pridlhej oslavy v hlavnom meste nas "osviezili" aspon Kassianovym ubytovanim v "detencnom zariadeni" a v pracovnych skupinach. Konecne ho ta otravna lahkovaznost na chvilku opustila. :) Inspiriacie s par vazeniami a rovnosatami, ci trestami mi pripomenula zo tri filmi a Squid Game.:)  I to vsak coskoro prestane bavit. Na Kassianovej planete zatial dve lesbicke povstalkyne vyckavaju, kedy sa ukaze a blondava ambiciozna vysetrovatelka si zobrala vysetrovanie k srdcu. Inak sa toho moc nedeje. Priemer. ()

Martrix

Házení perel sviním. To bylo první, co mě napadlo, když jsem se dnes dočetl, že je Andor propadák kvůli nízké sledovanosti. Místo pěti řad budou jen dvě, protože dětičky se nebaví. Žádné světelné meče, srandovní roboti a loztomiloucký emzáček. Bobba i Obi-Wan byly ubohé fanservice, mizerné kvality. A přesto jsou velebeny. Svět se posral. Tím, že je ohlášena jen druhá řada, přestává Andor jako větvení dávat smysl a teď už je to opravdu jen sonda do dospělácké verze SWW. Bolestně odkrývá skutečnost, že o kvalitní počiny není zájem. Tím, čím byl Joker pro náročnější fandy komiksu, se bohužel Andor pro SWW nestane. Přestože je to TOP sci-fi thriller. Pasáže z vězení, jsou luxusní. ()

Hellierer

Brilantní, depresivní, vtahující a fascinující. Asi se už nebojím říct, že se jedná o nejlepší seriálový/filmový Star Wars projekt od původní trilogie. Chytré rozšiřování univerza, které zcela kašle na atrakce a dává nám poctivou flákotu hutné atmosféry, jíž táhnou vybroušené dialogy i postavy. Víra ve Hvězdné války obnovena. ()

• Jeden z vězňů u stolu 5 je Ruescott Melshi (Duncan Pow). V událostech Rogue One: Star Wars Story (2016) je již seržant, člen elitních jednotek SpecForce Pathfinders a blízký přítel Andora. Je taktéž jedním z těch, kteří zachrání Jyn Erso z vězeňského transportéru, a jeden z důstojníků, co vede pozemní útok na Scariffu. (Veskoslav)
  • Belsavis, ledová planeta, kde teploty dosahovaly až -50 °C. V rámci kánonu byla zatím zmíněna pouze v rámci příběhů z High Republic, tedy období 5000 až 300 BBY. Ale v rámci Star Wars Legends se jedná o velice významnou planetu z pohledu přeživších členů řádu rytířů Jedi. Zejména rok 19 BBY, kdy se na planetě prokazatelně vyskytovali dva rytíři Jedi Callista Ming a Geith Eris, kteří chránili skupinky jedijských ratolestí. (Veskoslav)
  • Vězeňské barvy, tedy bílá a oranžová, nejsou na obrazovce poprvé. V seriálu Star Wars Povstalci (od r. 2014) měli stejnou barevnou kombinaci vězni v imperiálních továrnách na Lothalu nebo zajatá jedijská mistryně Luminara Unduli. (Veskoslav)