Cassian je sólový hráč, no odvážny plán vykradnutia imperiálnej garnizóny si od neho vyžaduje tímový prístup. Keďže misia sa pripravuje už celé mesiace, Cassian musí ako najnovší člen tímu prekonávať prirodzenú nedôveru svojich kolegov. (Disney+)

RobinPM100

Začínám bejt fakt nasranej, neskutečně nudná bezdějová píčovina, která nemá se Star wars nic společnýho, občas nechaj po obloze přeletět Tie-fighter, aby diváka ujistili pro pořádek, že se dívá na Star wars, Kenobi je proti tomuhle hotovej masterpiece. Disney nechá dnes natáčet Star wars každýho, i toho, kdo defakto nepředloží nějakou dějovou linku. ()

Elio

Některé střihy mezi scénami byly zvláštní, stejně tak i interakce mezi postavami (Andor vs. Skeen, chvíli se zdálo, že si rozumí ze všech členů skupiny nejlépe, v další scéně to bylo přesně naopak), mimo to ale další díl v řadě rozhodně nezklamal. Oceňuji pomalé budování atmosféry spojené s přípravou na útok. ()

Wyrdas

Teď, když už jsem si toho jednou všiml, je absence mimozemšťanů v tomhle SW universum opravdu bolestivá. Pátý díl se hodně zaměřuje na přípravy akce naší kladné party a až opravdu uměle vytvořené "napětí" mezi nimi. A to je citelná slabina, protože to, co je na Andoru pro mě přidaná hodnota, není pohled rebelů, ale onoho Imperiálního byrokratického soukolí - a to je nyní hodně upozaděno. Možná se časem nějak rozklíčuje kariéra našeho snaživce - neboť dostávám až na sílu vložené umělé fráze z úst jeho mamičky, které rádoby osvětlují situaci v jeho rodinných vazbách. Uvidíme. ()

vzdyo111

Velmi dobré. Tento i předcházející díl ukazují z rebélie to, co jsme dosud nikdy neviděli - věrně předestírají atmosféru toho, co to znamená vzepřít se nekonečně mocnější, všudypřítomné a nemilosrdné imperiální moci. Všechen ten stres, nejistota, paranoia, amatérismus, ale i odhodlání a houževnatost - seriál by stejně tak dobře mohl zachycovat dřevní léta Fidela a revolučních skupinek kdesi v jihoamerických džunglích. ()

tomik99

Asi lze jednoznačně říci, že prostřední díly příběhových oblouků mají připravit půdu na "finále", a proto jsou zákonitě pomalejší. Asi by bylo lepší, kdybychom se vždy dočkali tří dílů naráz, zážitek by se hned umocnil. I tak lze ale na epizodě najít spoustu zajímavých aspektů. Tento seriál je především o lidských postavách, které mají hmatatelné city, ambice, starosti a touhy. A tohle se zkrátka musí ocenit, protože málokdy to vidíte u naprosto vedlejší postav. ()

• Jedno z tetování Arvela Skeena (Ebon Moss-Bachrach) byl Kraytský drak, monstrózní stvoření z Tatooinu. V epizodě Kapitola 9: Šerif (2020) seriálu Mandalorián (od r. 2019) Dino Djarinao (Pedro Pascal) musel čelit dospělému jedinci tohoto druhu. Tuto verzi kraytského draka lze nejlépe přirovnat ke žralokovi, který se pohybuje pískem Tatooinu a loví kořist. (Veskoslav)
  • Modré mléko se získává od samic Banthy (pouštní druh, který například používají Tuskené jako jízdní zvířata na planetě Tatooine) a používá se k výrobě másla, sušenek, sýrů a dokonce i jogurtů. (Veskoslav)