Slučka okolo Cassiana Andora sa sťahuje. V zúfalej snahe vyhnúť sa zatknutiu sa Cassian stretáva s tajomným vplyvným mužom, ktorý mu ponúka peniaze, možnosť odletu z planéty a nádej na úplne iný život. (Disney+)

Dejvecd

Rok 2020, Disney odhaľuje množstvo nových Star Wars seriálov o ktoré nikto nežiadal, ale všetci sa na nich tešili. Boli nám sľúbené epické návraty starých postáv a ďalšie napínavé príbehy z tejto úžasnej Preďalekej Galaxie. Potom prišiel rok 2022 a Star Wars sa z jednej z najlepších filmových/seriálových sérií presunulo do odpadkového koša. Avšak teraz, keď už sme túto vesmírnu ságu dávno zahádzali šupkami od banánu a obalmi od čipsov, prichádza Tony Gilroy, aby ju z toho odpadu statočne vytiahol a predložil nespokojným predplatiteľom Disney+ to, na čo celú tú dobu (už od vzniku tejto platformy) čakali: poriadny seriál. Seriál, ktorý má sympatickú hl. postavu, ktorej strastiplná cesta nás baví pozerať. Seriál, ktorý sa nesnaží byť len predĺženým filmom, ale skutočným seriálom so zaujímavým príbehom a množstvom prepracovaných postáv. Seriál, ktorý je konečne dospelejší, drsnejší a temnejší. Seriál, ktorý nebúra konzistenciu sveta v ktorom je zasadený. Skrátka seriál, ktorý sme potrebovali. Well done Disney+, aspoň jeden seriál, ktorý ste za svoju existenciu vyprodukovali nestojí za prd. 9/10 ()

Šimpy

Konečně trochu akce a trochu napětí, Stellan si krade díl pro sebe, i když Fiona je též solidní, bohužel všichni přehrávají Diegu o celé délky. Navíc nabývám dojmu a závěr toho dílu je mi důkazem, že celej slavnej Andor je vlastně takové dítko o kterého se furt musí někdo starat, protože sám akorát tak všechno pose.e. Jo a ten Timm, nebo, jak se jmenoval zase umřel jako úplný hlupák. Tu holku by imperiálové stejně nakonec nechali bejt...nebo se moh někde schovat a pobít je ze zálohy. Jeho smrt je fakt hloupě napsaná. ()

PKD

Stellan S. a hudba jedou na 100% a my jsme při tom. Sice vím, že na 24.díl dojde až za dlooouho, ale už teď jsem odvařen z toho, že má prý končiti těsně před zač. Rogue One. To bude teprve něco. A teta Petunie je ta posl., kterou bych ve SW čekal.;-) A jelikož se tento projekt zatím nejvíce vymyká dosavadním SW sériím (což není rozhodně výtka proti dosud výbornému Mandalorianovi) prozatím mírně nadhodnocuji. Ale jako zač. velkého projektu, je to velmi slibné. Teď ještě naservírovat snad nadprůměrnu Ahsoku a bude. ()

dO_od

// Půlhodinové epizody v dramatických seriálech jsou prostě málo, a mám pocit, že Andor bude hodně těžit z toho, že dosavadní seriálová Star Wars laťka byla tak brutálně nízko, že oproti dnu jako Boba Fett (doteď je mi za všechny co s tím měli co dočinění trapně) a naprosto průměrné epizodní dávce fanservisu v podobě Mandaloriana (ten hype je fakt k pláči) je cokoliv pro dospělé diváky v současnosti naprostá výhra, ALE - i já tady musím smeknout za to, jak se po třech dílech chytrého budování napětí a dvou protichůdných linek spolu s flashbackovou expozicí povedlo tohle všechno vygradovat do srozumitelného a parádně natočeného a sestříhaného konce. Je to fakt smutný, ale za celou éru Disneyho jsem si scénář nových Star Wars pochvaloval jen dvakrát, u Rogue One a tady. Gilroy prostě jede a já se fakt těším, co si pro nás připravil. Jenom škoda, že už známe, jak to dopadne. Kdyby totiž úplně stejný příběh zasadil do úplně jiné éry, byl bych ještě mnohem spokojenější. Zatím 8/10, 8/10 a 9/10. ()

Colby Sawyer

Finally, some good fucking Star Wars! Po dokumentu o tuskenech s dvěma epizodami Manda a fanfikci o Obiwanovi tu konečně máme pořádnou dávku předaleké galaxie. Andor se vykašlal na věčnou nostalgii, na sílu tlačený humor i na roztahaný koncept odněkudnikam a místo toho servíruje originální špionážní thriller v parádním hávu. Nápad s minifilmy vypadá velmi slibně, nové postavy, jednotky i planety jsou svěžím větrem, který SW potřebovalo. Celé to strašně šlape a je to stylový. Jestli to takhle půjde dál, tak ono se to Disney fakt možná z toho srabu aspoň trochu vyhrabe. ()

• Osobní zbraň Cassiana Andora (Diego Luna) je Bryar Pistol, modifikovaná puška. Stejnou zbraň ve „Star Wars Legends“ používal Kyle Katarn, hlavní hrdina hry „Dark Forces“. Ironií je, že Kyle Katarn v původní hře ukradl plány Hvězdy smrti. Tento příběh je součástí univerza „Star Wars Legends“. (Veskoslav)
  • Bezpečností síly se na planetu Ferixx dopravily pomocí transportérů Mobile Tac-Pod. (Veskoslav)