Krotitelia duchov: Dedičstvo

• Česko Krotitelé duchů: Odkaz (viac)

Keď sa dvaja súrodenci s mamou presťahujú do malého mestečka, zisťujú, že im dedko zanechal tajuplné dedičstvo. Netrvá dlho, kým si uvedomia svoje prepojenie s pôvodnými Krotiteľmi duchov... (Itafilm)

verbal

Posledně to skončilo krocením puchů v megatrapném Fajgově fekálu. A tak se toho holt zase chopil Ivan, nezván, nečekán, a zaplatil svému povoláním synovi reparát a domnělou satisfuckci své skvělé osmdesátkové klasiky, egoistickou poctu sobě samému a zesnulému strůjci původního úspěchu, skvělému scénáristovi i herci Haroldu Beranisovi. Satisfuckci, v níž z nostalgie kývli na větší zapózování i všichni dosud žijící členové a štěkla si i Ryplyjová. Avšak co Gozer nechtěl, nijak slavně to věru nedopadlo. Fajgovo, co do monster ovšem mnohem lépe udělané, žinantní projímadlo se sice naštěstí neopakovalo, avšak satanžel tentokrát pro změnu zaúřadovala akutní scénáristická impotence, za každou cenu přetavená do audiovizuální nudy k posrání. Tudíž z dvouhodinové hrací doby jsou tři čtvrtiny Lovci uhrů, kdy do toho ve snaze o osmdesátkovou strukturální patinu a kopírku nudofily přehajpováných, veskrze narkoleptických Neznámých věcí zase narvali bandu otravných fuckanů, co řeší výhradně jen kýčovitá maloměstská traumata a omílají patetické rodinné hovnoty za asistence zcela zbytečného, nesympatického a veskrze přeceňovaného ňoumy Pavlíka Ruddy, přičemž nějakého toho ducha aby si znuděný divák tak leda vyprděl. Načež následuje ubohé a až téměř násilné naroubování původního komanda a jakože poctové, doslovné přetočení závěru z prvního filmu. A co já teď jako, kurva, s tím? Předchozímu Fajgovu vředu na prdeli kinematografie jsem patrně ve slabé chvilce dal dva strupy, které by si čistě a jasně zasloužilo tohle, ovšem rozhodně nechci stavět Rajtmanovy na úroveň slaboduchého fekálního dobytka ani kurvit kontinuitu Verbalova korelačního koeficientu. No tak teda 2,5000001, no, ale s příchutí žluklých krevet na patře cinefilního nevkusu. ()

Lima

První půle mě teda bavila víc, příjemně balancovala na hraně nostalgie, kde to ještě bylo únosný. Jenže pak se spustily digitální chujoviny (praktický efekty z 80.let ničím nenahradíš), a já i díky Finnu Wolfhardovi jsem si připadal, jako bych koukal na nějaký slabší ´Stranger Things´ díl. A přestože mám hrozně rád starou partu z osmdesátkový klasiky, oni bohužel - a pro mě překvapivě – nebyli v závěru tím prvkem, který by ten film zvedli nahoru. Jenom krátký vzpomínání mě nestačí. A když z celýho filmu pobaví jenom potitulková scéna, je něco asi špatně. ()

Tosim

VĚDA JE OPRAVDOVÁ. RYZÍ. ODPOVĚĎ NA TO ŠÍLENSTVÍ KOLEM. Je to zvláštní, staří Krotitelé duchů se mi líbí, ale nostalgik rozhodně nejsem, možná nebylo šťastné obsazovat Finna Wolfharda, ale seriál Stranger Things přece nemá doživotní právo na všechny mysteriózní zápletky v seriálech a filmech o mládeži, nebo jo? Snímek má svoje chyby – například méně aktivní obyvatele městečka (to ale souvisí s tím, že žádný z nich není ochoten věřit něčemu vyššímu), nebo to, že příběh je nekomplikovaný (i to se ale dá zdůvodnit, zejména tím, k jakému žánru a desetiletí odkazuje). Zkrátka a dobře i přes výše zmiňované jsem se bavil přímo královsky – smál, bál a byl dojat (zejména věnováním Haroldu Ramisovi) a po delší době jsem se při sledování filmu cítil jako filmový fanda. Zdejší nízké hodnocení mě dost rmoutí. 90%. ()

J*A*S*M

V první polovině se mi to svou nostalgickou retro atmosférou líbilo, jak se ale postupem stopáže začne víc blbnout s duchy, stane se z nových Krotitelů duchů ošklivej digitální cringefest. Příjemně energické teenage dobrodružství se změní v jakousi křečovitě uctivou poctu pár gerontům, kteří sice zachrání situaci, ale působí to, že sotva stojí na nohou. A to městečko, kde se to celé odehrává, působí až vtipně prázdně. ()

Enšpígl

Kyž už jsme u těch duhců, tak ten duch osmdesátých let v tomhle filmu hrál hlavní roli a proto nemůžu v hodnocení jinak, než po tíhou nostalgie dát vyšší hvězdičkovou dávku ()

Cervenak

Celé je to veľmi príjemné, úplne všetky postavy sú mimoriadne sympatické, vývoj vzťahov zvládnutý s ľahkosťou typickou pre Reitmana juniora... ale bohužiaľ, to finále, ktoré skoro presne kopíruje prvý film (len o poznanie menej zábavne) je trpkým sklamaním. Nebyť posledných zhruba 20 minút je to jeden z filmov roka. Ale aj tak fajn a pre fanúšikov pôvodných GB povinnosť. 7/10 ()

Toren

7,5/10. Nečekal bych, že to povím... ale vedle jedničky rozhodně nejlepší přídavek do celé značky. Nejnovější Krotitelé vkusně balancují mezi tajuplnou teen scifárnou alá Stranger Things ale souběžně nezapomínají na své kořeny a plní fanouškovské sny a přání. Nostalgie je tu tak akorát a finále díky tomu funguje extrémně emocionálně - přiznám se, že nejsem až tak velký fanda franšízy ale finiš mě tedy sejmul brutálně. Celkově však projekt působí hrozně sympaticky, neb tlačí do popředí sympatické postavy, super nápady, vhodné gagy a atmosféru starších dobrodružných bijáků. Navíc tu máme opět neselhávajícího Paula Rudda, který si roli náležitě užívá. Kolem a kolem - moc pěkný přírůstek do série, u kterého jen doufám, že pokud se někdy bude navazovat... tak s velkou rozvahou. ()

Malarkey

Takhle se točí film odkazující na strašidelnou klasiku v žánru. Jde s dobou, ale odkazuje na původní filmy nejlépe, jak jen svede. Jak jinak také obnovit značku, než že dnes do hlavních rolí vpravíte děti. Povedlo se to Stranger Things, To, tak proč by to nezvládli i noví Krotitelé duchů. Navíc určitě filmu pomohlo i to, že se ho s úctou chopil syn původního režiséra. Porovnání s předchozím dílem prakticky nereálné. Tam byla ta vidina peněz a tlak na ženské hrdinky až moc okaté. Tady jste už jen tou atmosférou někde úplně jinde. To jim pak i s radostí odpustíte ten digi mrdník, bez kterého se i zde neobejdete. ()

T2

║Rozpočet $75miliónov║ Tržby USA $129,360,575║ Tržby Celosvetovo $204,334,455▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA $10,220,539║ Tržby za predaj DVD v USA $6,699,607║ Návraty k osvedčeným témam. Jason Reitman nie je moc na takéto blockbustre a dáva tam viac zo svojej artovosti, viac sa drží pri zemi, nepreháňa moc, postavy v norme. Z veľkej časti to je taký reboot prvého dielu ale samozrejme aj pocta tomuto kultu a hercov s ním spätých. Aj keď ten záver mal určite viac dostať do kolien, stará dosluhujúca garda krotiteľov moc tomu teda nedala. Ako taká oddychovka po veľkohubých popcorňákoch fajn. /70%/ ()

DaViD´82

První Krotitelé zkřížení s amblinovským dětským letním dobrodružstvím na maloměstě. Ano, je to nepopiratelně hned dvojitá osmdesátková nostalgická nálož, ale oproti mnohým ostatním, kteří to v posledních letech zkouší u kdečeho a nadužívají ji, tak citlivě. Funguje to totiž z větší části samo za sebe (snad jen finální čtvrtina je až moc "jedna k jedné" a ten samý film). Když se k tomu přičtete onen "Odkaz" (a to i v tvůrčí otcovsko-synovské rovině Ivan/Jason), tak to umí stejně tak vykouzlit úsměv jako chytnout za srdíčko. O poznání lepší než by se jeden odvážil doufat u pokračování, které přichází o nějakou tu dekádu později než by bylo záhodno. Navíc, světe div se, zdařilého pokračování, které nezkouší nic světoborného, ale svou škatulku vyplňuje solidně a zábavně. ()

Fr

„VÍŠ CO TO ZNAMENÁ? ŽE TVŮJ DĚDA BYL KROTITEL DUCHŮ …“   V hlavní roli děti – a nakonec proč ne. Tahle duchařina nemá primárně strašit, ale bavit a ty děcka jsou  celkem v pohodě. Ani děj není úplně blbej – prostě Ghostbusters, tady navíc s únosnou dávkou „vzpomínání“. Drží si to tempo, nikdo nic zdlouhavě nevysvětluje… prostě když nezapomenete, že je to vlastně pohádka…   /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímá mě, kolik jich ještě žije. (Ne duchů…. herců.) 2.) Bavěj mě filmy plný parchanrů.  ///  Thx za titule „titulkomat“.                  PŘÍBĚH  ***  HUMOR  *  AKCE  **  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX

Krotitelé duchů nové Generace a je to zábavná podívaná pro všechny věkové kategorie.Příběh se odehrává 3 dekády po prvním díle, kde sledujeme matku s 2 dětmi stěhující se do malého města, konkrétně na farmu, kde jim děda zanechal své dědictví a dobrodružná jízda může začít.Má to nádech Stranger Things a možná za to může i mladý Finn Wolfhard, který tam hraje, ale velmi mě bavila Mckenna Grace ( mimochodem úžasná kariéra v 15 letech ..Malignant, Ready Player One!!), která hraje dívčí vědátorskou nerdku a je bez debat nejzajímavější i nejlepší postavou. Občas zafunguje i humor, byť nic šíleného se nekoná, vizuál je v pohodě, ale CGI monster mi přišlo jako slabší stránka filmu, naopak potěšili Marshmallows, kteří byli morbidně roztomilí a klidně by si zasloužili ještě 10 minut navíc.Film samozřejmě hodně sází i na nostalgii a odkazy, které samozřejmě fungují. V závěru je film i hezky srdceryvný a něžnější pohlaví by mohlo dojmout, což se počítá.Není to žádná velká pecka, ale jako hororová komedie pro děti, kde se zabaví i dospělí to funguje dostatečně.Příběh 4/5, Akce 3/5, Humor 3/5, Násilí 0/5, Zábavnost 4/5 Hudba 3/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 4/5, Napětí 3/5, Emoce 3/5, Herci 4/5.7/10. ()

tron

Prvých 12 hodín po dopozeraní som bol presvedčený o tom, že tomu nemôžem dať „len“ 3*. Na jednotke aj dvojke som bol ako dieťa v kine. Predstavovalo to pre mňa dodnes nezabudnuteľný zážitok. Lenže... po 12. hodinách zo mňa nadšenie a dojatie razantným spôsobom vyprchalo. Vlastne som sa na tvorcov dokonca začal hnevať. Za to, že do toho nešli naplno, že zostali zaseknutí uprostred cesty. Spôsob, akým narábali s Haroldom Ramisom, je unikátny. Možno bola preliata i kvapka slzy z mojej strany. Nechcem o tom hovoriť. Tomuto poviem dôstojná rozlúčka!   Problém je v tom, že s ďalšími cameami to až také pozitívne nie je. Tešil som sa na ne hodinu a trištvrte. Napokon z toho vypadlo niečo na spôsob „hm, a to je všetko?“. Čakal som viac. Nevraviac o tom, že zásadná časť bola divne uprataná do záverečných titulkov (wtf?). Jason Reitman je ako pokračovateľ rodu skvelou náhradou. Vie byť poetický, krásny, sám sebou.   Malér je, že mu to tu nebolo umožnené tak často, ako si zaslúžil. Po dobrom, uvoľnenom a poetickom začiatku to prestáva byť ono. Ku koncu viacero motívov a postáv šumí do prázdna (mama a učiteľ). Nemôžem povedať, že by mi nejak extra vadilo, že posledných 30 minút je (poľnohospodársky) remake jednotky. Vadilo mi, že sa doňho nešlo naplno (kde je pesnička, Jason???). Každopádne, ja som nikdy nemal učiteľa, ktorý by nám púšťal Cuja (!). Ale raz sa mi podarilo (koncom roka, známky už boli uzatvorené a nejak nebolo čo robiť) prepašovať a pustiť Predátora 2. Asi si to dokážete predstaviť. J.K. Simmonsa som vôbec nespoznal. ()

B!shop

No asi se z toho dalo vytezit vic. Film ma silene prepalenou stopaz a dobry dve tretiny casu se toho moc nedeje. Film sazi castecne na nostalgii, castecne na atmosferu ala Stranger Things, ale ani jedno se buhvijak nedari. Kdyz se dej konecne rozjede, tak se to zas pro zmenu preklopi do digibordelu. Jako celek to je sice fajn, herci sympaticky, triky naprosto v pohode, sem tam nejakej fajn forek nebo akce, vrati se i stara particka, ale proste to neni neco, co bych potreboval videt znovu. Na druhou stranu, ja nikdy ani nebyl buhvijak odvarenej z puvodnich filmu. Proste takova neurazejici zabava za slabsi 4*. ()

dO_od

// Hezký, ale mám s tím jeden velkej problém. Nejlepší vteřiny a věc, na kterou jsem celou dobu čekal (a těšil se), přijdou až se závěrečnými titulky. Jakože... proč?! Každopádně za tu atmosféru, práci s postavami a příjemně přímočarý děj nespoléhající čistě na nostalgii si to těch 7/10 dejme tomu zaslouží. Příjemný camea. ()

Jara.Cimrman.jr

"Stresové situace mě uklidňují." Pokud je tohle odkaz, kterej mají Ghostbusters zanechat budoucím generacím, tak je to docela průser. Tohle totiž nebylo ani originální, ani napínavý a už vůbec ne zábavný. Byla to nekonečná nuda protknutá rodinejma hodnotama, nějakým tím digitálním duchem a několika vtípkama pro společensky nepoužitelný fyziky. Snad jen postava Podcasta měla potenciál mě bavit. Za mě je to úplně zbytečnej snímek a skutečnej odkaz je uloženej v originálu. ()

EdaS

Originál miluju už od prvního zhlédnutí v kině někdy v druhé polovině osmdesátých let, ale tohle je prostě nuda pro děcka a nebo nostalgiky, kterým stačí neustálé citace prvního filmu a snaha o moderní mix se Stranger Things. ()

Morien

Olivia Wilde je bohyně. (Brečela jsem třikrát.) Rozjíždělo se to sice velmi pomalu a ti původní chlapci (až na jednoho) tam vůbec nemuseli být, ale jinak docela prima. ()

Gilmour93

Pro ty, kdo ví, koho volat, „If there's something strange, in your neighborhood“, to mohl být balzám (obzvláště po pár let staré události, kdy se duchové dusili mezi upocenými frky a faldy). Sympaticky oldschoolová dynamika vyprávění drží „super osmičkovou“ linii, ale od akční scény ve městě, kdy děti bez zkušeností začnou krotit bez nějakého zvýšeného zájmu okolí, to i vlivem přetrikování začalo upadat. Očekávané finále s veterány s třesoucími se prsty na spoušti proton packu bylo stejně nucené, jako dojemné (když Harold mizel mezi hvězdy, připomínalo to jedno Spielbergovo kosmické loučení z osmdesátek). P.S.: Fanoušci se ptají, proč se nevrátil zelený Slimer. Možná mu Melissa sežrala všechny párky a on pošel hlady.. ()

Eliott

Po propadáku z roku 2016 jsem už ani nedoufal. Tohle se však vcelku vydařilo. Jasně, bylo zacíleno spíše na mladší publikum, ale troufám si tvrdit, že pobaví všechny věkové kategorie. Neboť dílo to bylo velice vtipné a duchové byli vždy dobře zvoleni a zapůsobily přesně podle situační potřeby. Sám bych to viděl spíše na tři hvězdy, ale návrat původní čtyřky mi vyrazil dech a finále tak proběhlo vcelku dojemně. 70% PS: Myslím, že podobnost se Stranger Things není náhoda. ()

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

Jason Reitman se vydá do New Yorku 70. let

03.05.2023

Na čtyři Ceny Akademie nominovaný režisér, producent a scenárista Jason Reitman (Lítám v tom, Juno) nám před dvěma lety přinesl dlouho očekávané pokračování Krotitelů duchů, série, jejíž otěže… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Snímek Krotitelé duchů: Odkaz z loňského roku slavil u fanoušků série úspěch. Režisérovi Jasonu Reitmanovi se v něm podařilo představit nové postavy a navodit silnou dávku nostalgie k originálu. S… (viac)

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

29.04.2022

Tento týden probíhá ve Spojených státech akce zvaná CinemaCon, na níž jednotlivá studia prezentují novinářům a všelijakým insiderům své nadcházející snímky. Jen za posledních pár dní jsme se tak… (viac)