Goldbeater

„Mope“ je někdo, koho bychom mohli označit hercem s tou nejhorší myslitelnou pozicí v pornobranži. A přesně to jsou zdejší dva hlavní hrdinové, přezdívaní Jackie Chan a Chris Tucker pornoprůmyslu - spřátelení lůzři, kterým se zachtělo stát se hvězdami. A vybrali si k tomu dost pochybnou cestu, která už předem byla odsouzena k neúspěchu. Máme tu solidně netočenou psychologickou studii potlačované frustrace, která jako tikající bomba vede k nepříjemnému finále. Nikterak explicitní drama s poměrně velkou dávkou humoru bylo natočeno podle skutečné události z roku 2010, takže pokud chcete mít překvapivý zážitek ze sledování tohoto snímku, doporučuji si o něm předem raději nic moc nezjišťovat. [Sitges 2019] ()

vitekpe

Nemam nic proti pornu, ale tenhle film byl pro me ztrata casu. Komedie to neni. Je to o dvou debilech, kteri se chovaji jako debilove a skonci jako debilove. A na to ja nemam cas. Jednu hvezdu za elektro muziku. ()

Corpsegrinder

O dost lepší než jsem čekal, začne to sice jako celkem běžná rádoby komedie z prostředí pornoprůmyslu, ale příběh brzy začne gradovat hlavně díky nestabilnímu chování a patologickýmu lhaní hlavní postavy a dospěje to k mnohem temnějšímu finále. Film působí uvěřitelně hlavně díky svojí syrovosti, zdráhal bych se to označit jako nízkorozpočťák, i když se samozřejmě většinu stopáže pohybujeme v prostředí nízkorozpočtovýho porna. Co je však na filmu nejlepší je soundtrack, neváhal bych říct že jeden z nejlepších za poslední dobu, obzvlášť pokud máte rádi synťáky. ()

RUSSELL

Další z řady reálných příběhů z kategorie „to nevymyslíš“. Psychologicky skvěle zvládnutá charakterová studie o přátelství dvou looserů, jejichž snem bylo stát se porno legendami. Film je akorát tak explicitní, aby se mohl hrát v klasických kinech, zároveň to ale stačí k působivému vyobrazení bizarního porno prostředí – rozhodně z toho není cítit, že by se film někde na sílu mírnil a dělal kompromisy. Mope je vysoce zábavný film s místy dost odlehčenou atmosférou, avšak zdráhal bych se ho označit štítkem komedie, jelikož většina humoru pramení zejména z pasáží s natáčením porno scének, které jsou přirozeně komické už ze své podstaty – třeba již samotná úvodní bukkake scéna je nezapomenutelná. Jinak jde hlavně o solidně vyhrocené drama, které komický nádech postupně zadupává do země a vyvrcholí v emočně silném finále. Chrisem Tuckerem a Jackiem Chanem pornoprůmyslu se Steve Driver a Tom Dong nakonec nestali, ale do povědomí lidí se přece jen dostali, i když ne tak, jak původně zamýšleli. ()