Nočný recepčný

• Česko Noční recepční (viac)

Nočný hotelový recepčný Bart Bromley (Tye Sheridan) je inteligentný mladý muž s Aspergerovým syndrómom. Tajne pozoruje hotelových hostí, aby študoval reč tela a jazykové prejavy zdravých ľudí, učil sa ich napodobovať a prekonával tak svoj zdravotný hendikep. Keď po skončení jeho zmeny zavraždia v hoteli ženu, ktorú sledoval, stane sa hlavným podozrivým, pretože detektív Espada ho pristihne pri klamstve. Záznam udalostí zo skrytej kamery však nemôže použiť na svoju obranu, pretože takto získaný dôkaz je nelegálny. Policajné vyšetrovanie sa neúprosne blíži ku koncu a šéf presunie Barta pracovať do iného hotela. Bart sa zoznámi s novou hotelovou hostkou, atraktívnou Andreou Riverovou (Ana de Armasová), ktorá s ním flirtuje, ale čoskoro si uvedomí, v akom veľkom nebezpečenstve sa kráska ocitla. Ak on sám čo najskôr nezastaví skutočného vraha, Andrea sa stane jeho ďalšou obeťou. (TV JOJ)

Autogram

Celkom zaujímavý začiatok, postavy a aj ten výkon Sheridana stál za niečo. Ale čo sa to zo scenára postupne vykľulo? Kde je pointa? Nemôžem napísať viac otázok, lebo niekto by to mohol považovať za spoiler. Ale mohol to byť dosť dobrý film. Keby... –––– To je veľmi zložitá otázka. Potrebujem viac času na odpoveď. ()

Arsenal83

Presne ten typ drámy či krimi či nebodaj thrilleru, na konci ktorej zistíte, že ste to videli len kvôli Aničke a nič zo žánrov to nesplnilo. Že sa po hoteloch zvyčajne skrývajú ženáči a ich milenky, ktoré sa tvária na citlivky, že chuderky to vôbec nerobia pre peniaze, to predsa už vieme. A tak Anna do pojmu do pojmu „izbová služba“ vôbec neprináša nový význam. Film tak poskytuje len potvrdenie toho, že život hotelového recepčného nie je len o skladaní uterákov a rozhovoroch s nespavými hosťami. ()

Asparah

Filmy tohoto stylu nemám nakoukané vůbec... takže vůbec nevím co by takový komentář neznalce psychologického thrilleru měl přesně obsahovat ... osobně si myslím že námět není vůbec špatný, ano styl jakým je to natočené a jak je příběh vyprávěn. ALE - přišlo mi to až moc zdlouhavé a konec kdy jsme se prakticky nic nedozvěděli mi taky moc k hodnocení nepřidal. Pro mě to je něco nového proto jsem hodil 4 hvěždy a myslím že už to nezapnu :D ()

Marze

Jde o psychologický thriller. The Night Clerk nemá žádné vzrušení, napjaté očekávání a napjaté situace. Napůl upečené vyšetřování a třetinově dopečený milostný příběh. Film si udržuje tajemství a tím je ještě nudnější. Chybí Hitchokovská zmatenost a perverzita. Je těžké si představit jednotvárnější, únavnější a tak bez života postnoirový thriller. ()

sedm.1

Noční recepční ode mě dostal šanci především kvůli obsazení Tye Sheridana a Any de Armas, a nutno podotknout, že právě výkony a vůbec celkové působení těchto dvou herců v tomto filmu patří k tomu jednoznačně nejlepšímu, co vůbec nabízí. Především pak Sheridan ve své roli opravdu exceluje a svou postavu, postiženou Aspergerovým syndromem, ztvárnil fakt přesvědčivě, až je to o to víc škoda, že se mu to povedlo zrovna v tomto rozporuplně působícím snímku. Ono ale asi takhle, mě se upřímně nechce tuto podívanou označovat za nějakou vyloženě marnou hloupost, jelikož si totiž myslím, že ve většině ohledech se jedná o poměrně funkční záležitost, kdy zápletka sice nepatří k těm zrovna nejoriginálnějším, či lépe řečeno, nejnápaditějším, což se projevilo především ve finále, respektive v podobě fakt odfláknuté pointy, na druhou stranu ale zároveň není ani úplně předvídatelná, dokáže navodit momenty napětí a vyvolat emoce, má slušný spád a až do finále dokáže udržet diváka v očekávání, které ovšem jak jsem již zmiňoval, není naprosto naplněno a prostě ta pointa je vážně jen strašně nudný a plytký scenáristický kopanec do diváckých slabin, no a když už jsem u těch negativ, tak celkově tomu filmu chybí i opravdu výrazné zpracování v jakémkoliv ohledu, prostě cokoliv, co by diváka dokázalo skutečně zaujmout, strhnout, či důrazně oslovit. Ten film tak na jednu stranu sice funguje, hned na stranu druhou ale prostě nemá duši, co by ho oživila a dokázala potenciálnímu divákovi úspěšně prodat. ()

• Film získal negatívne recenzie od kritikov, ktorí ho kritizovali za jeho nevýrazný príbeh, derivované a nerozvinuté postavy. Sheridanov výkon však dostal pochvalu. (Arsenal83)
  • Miesto natáčania: Utah (USA). Natáčalo sa od 21. mája do 22. júna 2018. (Arsenal83)