Murder Mountain

• USA Murder Mountain: Welcome to Humboldt County
USA, 2018, 4 h 19 min (Minutáž: 43–44 min)

petikacka

Na jednu stranu mě to zaujalo, hlavně ta úplně jiná zalesněnost oproti Los Angeles. Taky jsem chápala tu prvotní komunitu hipíků 60.-ek a počátek pěstování trávy. Na druhou stranu se z toho mírumilovného světa "Make love, not war" začala postupem doby stávat komuna psanců a nepřátel státního systému a jeho represívních složek až to dospělo do hrůzných zločinů. No ať to bylo jak to bylo, pokud to budete dělat nelegálně, tak vždy budete mít problémy a zločiny s tím spojené tu budou pořád. Poněvadž černý trh byl, je a bude vždy spojen s těžkýma prachama a tím pádem i se zločinci a jejich zločiny. Co mi, ale vadilo na seroši nejvíc bylo to neustále přehrávání stejných záběrů a situací pořád dokola. Kdyby se stopáž zkrátila na polovinu, tento problém by zmizel. Za mě 75% ()

flu

Humboldt County je svérázný okres v horách severní Kalifornie, kde někdejší kultura hippie komun a kultivace konopí zmutovala do panoptika vyděděnců, poustevníků a wannabe drogových byznysmenů. Minulost i současnost místa, které i po legalizaci rekreačního užívání marihuany v Kalifornii, zůstává tak trochu mimo zákon, a i nadále zde v hojném počtu mizí lidé, je přitom mimořádně zajímavá a pro televizní dokument jak dělaná. Tím spíše pak zaráží, jak málo dokázali tvůrci seriálu z tohoto potenciálu vytěžit. O místní historii se dozvíme jen velmi málo a jakákoli nástavba, která by téma zasadila do širšího kontextu americké protidrogové politiky, postšedesátkové kontrakultury či různých antiestablishmentových hnutí nového tisíciletí, zcela chybí. Namísto toho je divák nucen sledovat neúnosně natahovaný příběh zmizení jednoho kluka a tragikomické snahy místní bílé spodiny se s tím nějak vyrovnat. Navíc jde strašně moc vidět, že autoři neměli dostatek autentického dokumentárního materiálu a museli si pomáhat úděsnými dokudramatickými dotáčkami a neustálým recyklováním již vícekrát použitých záběrů. Takže pokud vás dané téma zajímá, raději si o něm něco přečtěte, neb „Murder Mountain: Welcome to Humboldt County“ za ty zhruba čtyři a půl hodiny, které strávíte jeho sledováním, rozhodně nestojí. ()

Fanucci

Já mám tyto "true crime" seriály hrozně rád, takže asi nejsem objektivní, ale mně se to líbilo moc. I když uznávám, že 3 díly by bohatě stačily - Zeman to zbytečně natahoval:-) ()

Sunny.69

Přesmýšlím, co napsat do komentáře, aby to NEBYL ÚPLNÝ SPOILER. Rozhodně je to zajímavé, zajímavá oblast, lidé a celkově toto outlaw fungování... To rozhodně hodnotím kladně. Co hodnotím záporně je to, že od čtvrtého dílu má člověk pocit, že už měl být/mohl být konec a je to akorát nepříjemně roztahané.... Rozhodně od toho nic moc nečekejte nakonec. Neočekávejte, že zde bude nějaký závěr (ačkoli je to roztahaný jako prase a člověk tedy pak doufá, že to opravdu bude mít ten kýžený "konec"). Nebude, prostě to skončí. ()