FTL

• USA Faster Than Light
všetky plagáty

Ethan Kane (Ty Olsson) je astronaut z NASA, ktorý sa snaží ukončiť svoju aktívnu kariéru, aby trávil viac času s manželkou a malým synom. Pred tým, ako sa usadí a začne žiť pokojný život, ho ešte čaká posledná a najdôležitejšia misia – otestovať prvú vesmírnu loď, ktorá je rýchlejšia než samotné svetlo. Zatiaľ čo sa celý svet pozerá, Kane zoberie túto loď na jej prvú cestu. Plán návratu späť na Zem sa však vymkne kontrole. (ZionelloSVK)

honajz

A to jako bylo všechno? Takový super vizuál a taková jalová historka? :-( Akorát se mi líbila hláška: „První kontakt? To je nad rámec mého platu.“ ()

honajz2

Vizuál - naprosto úžasný a fascinující. Kamera a herecké výkony - fajn. Hudba - super. Scénář a samotný děj - to největší klišé jaké vás může napadnout s jednoduchou "překvapivou" pointou, které naprosto chybí pozadí a působí tak dost nedůvěryhodně. Za SPOILER hodné mimozemšťany KONEC SPOILERU budu u jakékoli sci-fi rád vždycky, ale takhle nedomyšlené to bohužel neberu, sorry. Nicméně, za perfektní filmařskou stránku by podle mě bylo nefér dát nižší hodnocení než 3*. ()

sirien

Obsah: Pilot první FTL lodě se chystá na skok Země-Mars. YT Dust Channel. Hodnocení: Nenápadité, předvídatelné a pointa dávno ohraná a Clarkem prozkoumaná na tucet způsobů. Bohužel, protože technické provedení a herecké výkony atd. jsou velmi dobré. ()

Doomcourier

Efekty a herecké výkony skvělé, ale děj byl předvídatelný. Možná kdyby byl film trochu delší, tak by dostal příběh více času a mohlo to být méně předvídatelné, ale to už je problém krátkých filmů. ()

ZionelloSVK

Ako Krátky film zaujímavé, pekne a kvalitne spracované s kvalitnými hereckými výkonmi, avšak samotná idea a udalosti sú trochu nudné a očakávané. Napriek tomu spracovanie tejto myšlienky je zaujímavé celok hodnotím dobre. ()