Skrytá válka

• Francúzsko Made in France (viac)

Sam je nezávislý novinář, který se rozhodne využít své znalosti islámu a infiltrovat se do fundamentalistické sítě na předměstí Paříže. Pronikne do skupiny čtyř mladých mužů, kteří dostali instrukce k vytvoření džihádistické buňky a provedení ničivé akce ve francouzské metropoli. Čekají na návrat svého vůdce, který se záhy objeví plný čerstvě nabytých zkušeností z výcvikového tábora v Pákistánu. Zločinecké plánování začíná, ale jen vůdce podle všeho zná konečný cíl. (Cinemax)

Big Bear

Mazec. Film o tom s čím se nyní potýká velká část západní Evropy. A to předpokládám, že to vše (bombové útoky, mačetové útoky, jízda náklaďákem po promenádě atd...) je jen začátek toho čemu muslimové říkají džihád. Nevěřím a nedělím muslimy na militantní a ty hodné. Korán je psán tak, že celá ta nauka je militatní a kdo se chová umírněně, nedodržuje korán a tudíž hřeší. Muslimy tedy dělím na ty co konají hned a na ty co pomalu čekají až dojde k islamizaci našeho světa ,,skrze dělohy jejich žen'' jak řekl Kaddáfí. A't tak či tak nečeká nás nic dobrého pokud hned teď nevzamatujeme. Musíme se naučit být zlí, a oni jsou moc zlí! Pokud si chce někdo někde v Emirátech či jinde věřit v Alláha, prosím. Ale tady naši předkové stovky let věděli, proč zde islám nechtějí. --- Filmů jako Made in France začne přibývat stejně tak jak bude otázka islámu stále pačivější. I bez současných migrantských vln ,,ubohých uprchlíků před válkou'' pozvaných šílenou nesvéprávnou Angelou, mají země jako Francie, Belgie atd.. co dělat s potomky migrantů z prvních migrantských vln ze šedesátých a sedmdesátých let. (koneckonců o tom je i náš film). Jak budou řešit naši politici nárůst násilí na naší ,,západní zkažené společnosti'' podobnými partičkami jako byla ta ve filmu a těmi dalšími nově příchozími, opravdu nevím. A po pravdě mám z toho strach. Škoda toho hepáče na konci i faktu, že hlavní hrdina byl muslim což má asi působit smířlivě na ty hodné návštěvníky kin (co zatím nemají žádnou buňku). 4 pytle hnojiva. * * * * ()

Radek99

Původně naprosto vizionářská filmová předpověď teroristických útoků v západní Evropě (film byl natočen ještě před útoky na redakci časopisu Charlie Hebdo), ze zpětného pohledu vzhledem k řetězové řadě událostí ve Francii a Německu vysoce aktuální snímek... ,,Co kdyby" scénář Nicolase Boukhriefa a Erica Besnarda se skutečně trefil do reality a zhmotnil se ve skutečné vlně řádění džihádistů, což se v dějinách kinematografie děje povětšinou spíše vzácně, a opravdu si nemyslím, že by z toho oba tvůrci měli radost. Příběh pětice francouzských občanů, zradikalizovaných mladíků z druhé generace muslimských emigrantů, kteří vyslyšeli výzvu k džihádu a chystají se zaútočit na Paříž, ,,hlavní město hříchu". Kolik takovýhle teroristických buněk je v Evropě ještě aktivních? Raději nevědět... Umění by mělo šokovat, konfrontovat samolibé diváky se zneklidňující realitou a zároveň je provokovat a analyzovat situaci. Tohle je ona ošklivá pravda. Jsme ve válce s muslimským fanatismem... Co se formální stránky týče, Nicolas Boukhrief natočil spíše komorní film, zvolil pomalé tempo vyprávění, v druhé půli se pak snaží zakomponovat do svého snímku i vyprávěcí postupy klasického thrilleru, což mne osobně trochu rušilo. Je zajímavé, že ač jeden z hrdinů natáčí většinu příprav na videokameru, Boukhrief nepoužil tento formální prvek ani jednou a nezdůraznil tak (pseudo)dokumentární rovinu snímku, čemuž bych já osobně coby divák dal přednost. Obecně lze ovšem konstatovat, že v případě Skryté války obsah vysoce převyšuje zvolenou formu... ()

Wacoslav1

Dobrej název! (Made in France) natočit to teď tak řeknu, že se někdo přiživuje na vlně násilí která teď nejen ve Francii probíhá, ale ono to vzniklo ještě předtím. Vizionářství? Mno možná ne možná by režisér i scénárista měli být zatčeni v souvislosti s útoky, protože takhle hustě to předpovědět to je fakt maso. Výbornej film 90% ()

tahit

Islámský fundamentalismus je takřka cítit z každého záběru. Svět, který film ukazuje, je tristní příklad svobodného světa, takže v tomto ohledu nic překvapivého. Postava muslimského novináře je samozřejmě jistá úlitba. Troufám si říci, že ve filmu není zcela bezvýznamné nebezpečí návodu, (viz Avenue des Champs-Elysées). ()

Yoshitsune

Aaa un autre film français que je voyais. Cette fois encore l'autre. Ze začátku to bylo pro Sama, takový napínavý a vzrušující, vetře se k islámistům a dělá že jeden z nich. Jenže jak přijede nejdrsnější a nezkušenější terorista, z výcvikového tábora kde byl drsně proškolen, tak se celé to dobrodružství pro Sama změní boj o holý život. Neni to akční, a ani napínavý, ale je to dobře natočené a zajímavě se to vyvíjí. A bylo dobré vidět, jak se to celé zorganizují do detailu propracují a pak se začnou mezi sebou podezírat, napadat a urážet. Logicky je to dobré, protože je vidět že nemají žádnou disciplínu, jelikož to furt berou jako videohru. SPOILER ! Jo největší legrace byla, to když ten nejdrsnější terorista ze všech, je vlastně sračka a totálně neschopný idiot. Takže bylo to zajímavé, hudba se mi líbila a nápad natočit film na tohle téma, si v pohodě tu čtvrtou zaslouží. ()

eLeR

Jednému by sa mohlo zdať (a správne), že táto bunka mala celkom slabé články. Na základe hodnotenia som čakala biedu, ale až také zlé to nebolo .. thriller v žiadnom prípade. 3,5* ()

Xeelee

[Febiofest 2016] Muslimský novinář se rozhodl napsat článek o náboženském fundamentalismu, ale po návratu velitele skupiny se to zvrhne a je policií donucen zůstat ve skupině teroristů a pomoct předejít katastrofě (nebo aspoň co nejvíc minimalizovat škody). Potud dobrý, ale jako zásadní problém vidím neuvěřitelnost dialogů. S takhle nedomyšlenými výmluvami by byl Sam už dávno mrtvej, ostatní řadoví členové teroristické buňky se chovali divně, manželka velitele nemohla být nápadnější, závěrečný zjištění jak to je s lidmi co rozdávají rozkazy bylo dementní a moralizující závěr byl moc nucenej, i když se s jeho vyzněním ztotožňuju. BTW ve zdejší anotaci je několik zásadních nepřesností. ()

Morholt

Skoro až komorní pohled do takové "obyčejné" teroristické buňky, která se chystá na atentát v centru Paříže. Vedle novináře, který plní roli infiltrátora, film představuje i různé motivace jednotlivých členů a snaží se tak obsáhnout nejčastější důvody, které vedou mladé muže k tomu, aby se stali islamistickými teroristy. Vedle toho je tu načrtnuta i příprava útoku, či rozpory mezi jednotlivými členy, kterým se ne vždy daří přejít od slov k činům. To, že se tvůrci vyhýbají nějaké nabušené akci či špionským kejklům, dodává celku na důvěryhodnosti a v kontextu s děním v posledních měsících film působí i jako něco víc, než pouhé varování. Jediné, co se moc nepovedlo, byl samotný závěr. Pokud by byl tragičtější, získal by film na naléhavosti. Ale i tak jsem spokojen. 75% ()

Lacike

Dalsi film o fanatikoch, ktory neprichadza s nicim novym. Proste klasicka recyklace. Zacinam mat pocit, ze vsetci ti dzihadisti, kukluxklanisti a neviem este aki dalsi isti su len banda mladikov, ktori sa nevedia uplatnit a z nudy ich vytrhne az stretnutie s nejakym charizmatickym vodcom, ktory im pravdepodobne vdaka velkemu lofasu natlaci do hlavy kaleraby, ze sa budu môct konecne uplatnit ako teroristi a zabijat ludi, ktori neveria v ich vec, pripadne maju inu farbu/narodnost/orientaciu/alebo znacku botasiek. Nastastie väcsina z tychto mladikov su neschopni a paranoidni luzri, ktori sa neraz vyzabijaju medzi sebou, takze nic velke nedosiahnu ani v tomto smere. A presne taky je aj tento film. Nic nove v ziadnom ohlade neprinasa. Tuctovy priebeh s tuctovymi postavami. Jedina scena, ktora mala fakt tak hustu atmosferu, ze som skoro nedychal, bola finalna scena medzi hlavnym fanatikom a jeho zenou. Zaverecna pointa ma napadla dost skoro, takze ma rozosmialo, ze sa potvrdila. No a finalny happyend potvrdil, ze je to len naivny Hallmarkovsky film o teroristoch. 5/10. ()

kaylin

Francouzi se rozhodli, že si natočí vlastní mafiánský film ve stylu současné britské školy, kdy jde hlavně o zachování současného prostředí. Stejně ale máte pocit, že to je celkově tak nějak vytržené z reality a ve skutečnosti to až tak realistické není. Není to ultranásilné, je to jen takové průměrné. Nic víc. ()

slunicko2

Podoby novodobého fanatismu. Zaujali mě 26letý herec a kickboxer Nassim Si-Ahmed (vášnivý Driss) a 22letý herec, scénárista a spisovatel Ahmed Drahé (černoch Sidi). ()

Aljak

Popis k filmu znel nesmierne lákavo, a námet bol poňatý absolútne aktuálne. Bohužiaľ, realizácia tohto filmu nedopadla až tak úspešne ako som pôvodne očakával. Po dejovej stránke dosť nezáživné a aj toho thrilleru tam bolo dosť máličko. Postavy nevýrazné, spád biedny a celková dramatizácia dosť kŕčovitá. Atmosféra parížskeho predmestia by mohla byť poňatá tiež o niečo zaujímavejšie. Takže celkovo dosť sklamané, hoci námet bol plný potenciálu! Ak mám pravdu povedať, z prostredia európskeho džihádu ma oveľa viac (naozaj o veľmi veľa) bavili Four Lions - aj keď to bola skôr taká menej vážna satira (ale zato výborná!). ()

laik_60

film nesplnil očakávanie, aké som nadobudol po prečítaní obsahu. Všetky postavy vo filme (policajti, novinár, a jeho džihádoví kamaráti) mi boli absolútne nesympatické. Nikdy viacej takýto film !!!! ()

klukluka

Vážení uživatelé ČSFD. Tím, že jste tento film ocenili na průměrných 67%, jste se zasadili o to, že ho nikdo neuvidí. Což je k....a nebetyčná škoda, protože tohle by měl být povinnej biják pro všechny evropský starousedlíky bez rozdílu věku. Bude nám tady všem ještě pořádně horko, protože to nebyla žádná nadsázka. Tohle je realita, přátelé. Předpokládám, že vám vadila ta televizní kamera (nevím, vaše vejšplechty jsem nečetl) a kvůli tomu jste přehlédli pointu- ten varovně zdviženej ukazovák, kterej je tu proto, abychom pojali zaslouženou nedůvěru ke každýmu muslimovi, byť by se nám měl jevit jako ten největší sympaťák na světě. ()

mira007

Komorní příběh jedné teroristické buňky, která se připravuje na nějaký útok a do ní se infiltruje novinář. Realističnost je asi nejsilnější zbraní i přes ten sofistikovaný akční konec. Takhle to asi opravdu chodí a je to samo o sobě velice zajímavé, ale ten způsob vyprávění diváka úplně do děje nevtáhne na úkor dokumentárnosti. ()

KNTRFKT

Je to film, kterej syrově ukazuje, jak by se všichni ti Sluníčkáři, pozéři, sebemrskači a podpůrci masového stěhování národů do, zřejmě nafouklé, Evropy, měli jít zakopat. Je to film, kterej by si měla Angela s Hollandem pouštět před spaním, aby se jim na těch miliónech, co kurvením světa inkasují hůře spalo. Je to film, který by měl probudit každého idiota, který si do teď myslel, že když si na svý kukuřičný pole nasadí hejno sarančat, bude mít dvojnásobně větší úrodu. Hlavně se pak všichni nedivte, že budou ve volbách vyhrávat fašisti a komouši. Protože není nikdo sympatičtější, než miloučký Syřánek, který je tak strašně ochotný a přívětivý, když vám prodává kebab, ale když přijde domů, po nocích sestavuje bombu, která třeba vyhodí do vzduchu školu, kam chodí vaše dítě. Jak poetické, že je film z Francie, když už tam nevědí, co s nimi... Ale vláda je všechny vzdělá, že to se u nás, milý Ahmede, nemůže znásilňovat chlapečky v aquaparku. A on to pochopí a budem si tu vedle sebe krásně žít a klouzat se po duze. /viděno v rámci Febiofestu ()

MickeyStuma

V podstatě by se dalo říci, že se jedná o příběh ze současného dění ve Francii. Několik zradikalizovaných mladíků, jejichž rodiče byli emigranti, osloví džihád k provedení teroristických útoků v Paříži. Co k tomu dodat víc. Dějová šablona o infiltrovaném člověku v této skupině, v tomto případě nezávislého novináře, je stále jednoduchý a vděčný motiv. Atmosféra temná, ale tempo velmi pomalé. Nejedná se o akční film, jak by se mohlo klasicky předpokládat, ale spíše o thrillerové drama. Někdy se to táhne až moc, takže ledabyle u diváka nastupuje zívání, ale dá se to přetrpět. Příběh jako takový vyvolává pocit, že je film něco jako filmovým doplňkem k televiznímu zpravodajství, neboť tam se lze dozvědět co se stalo a film ukazuje jak to probíhá na opačné straně barikády. Nejedná se o špatný výtvor, ale přeci jen by to chtělo alespoň krapet oživit. Pokud film donutí zívnout, někde není něco v pořádku. ()

sehe

Made in France pre mna šokujúce pozeranie filmu dnes po teroristických útokoch v Paríži,ktorý akoby presne predpovedal to čo sa stane po natočení filmu.Hroza ()