Největší esa mafie

• Veľká Británia Mafia's Greatest Hits

Vydělávali miliony, vedli okázalý život a vládli nad životem i smrtí. Poznejte příběhy známých mafiánských bossů... Co se stalo, když se FBI rozhodla zatočit se dvěma největšími mafiánskými familiemi v New Yorku? A jak dopadli informátoři, kteří jim v tom měli pomoci? Dokumentární seriál Největší esa mafie nabízí exkluzivní přístup k dříve utajeným dokumentům z archivů FBI a odhaluje nečekanou pravdu o pozadí nejvíce nechvalně proslulých mafiánských zabijáků. FBI přitom až do roku 1963 netušila, jak daleko sahají chapadla mafie a že většina případů, s nimiž se potýká, vede až k úzké skupince bossů z New Yorku. Největší esa mafie prozrazují, jak to celé bylo, ale i to, že vraždy dávno patřily k základním prvkům mafiánského životního stylu. Nechte se překvapit od lidí, co s mafií bojovali. (TV Prima)

Frajer42

Viděl jsem jen první 13dílnou série, protože druhá není nikde k sehnání. Jediná výtka míří k příšerným ilustračním záběrům, kdy kupříkladu jeden neherec hraje ve 4 epizodách 4 různé mafoše a vůbec to tvůrce evidentně nesere. Na druhé straně si člověk zaslintá blahem nad dochovanými záběry a výpovědmi skutečných policistů, kteří na případech kdysi pracovali a co se týče zajímavosti jednotlivých osudů, tak se divák nestačí mnohdy divit. Jednotlivé osobnosti mafie se lehce pletou, protože se často jednalo o velmi podobný průběh - tedy prudký vzestup, nějakou dobu život jako v bavlnce a po nějaké době je buď sežrala konkurence (zabil je někdo, kdo chtěl být na jejich pozici), nebo se dopustili nějaké chybky a došlápla si na ně policie, načež je poté obvykle po propuštění na kauci zastřelil kolega mafián, aby nemohli nikoho prásknout. Osudy aktérů se poté liší většinou jen v oblasti "podnikání". Někdo dělal do kurev, někdo do drog a někdo jen zabíjel. Údernost jednotlivých epizod kolísá v závislosti na vašem vkusu. Každopádně, tento seriál je skoro povinná prerekvizita k většině kultovních filmů z mafiánského prostředí, která vám umožní si všimnout mnohem více detailů a dát si do souvislostí mnohem více věcí a tedy snímky mnohem více docenit, což byste jako konzumní divák neměli šanci. Zejména na vás pomrká pár odkazů na kultovní trilogii Kmotr, ale i třeba na výrazně novější snímky jako třeba Scorseseho Irčan. [75 %] ()

mira007

Celkem přehledná historie americko-italské mafie, který má tu slabost, že většina věcí ze života gangsterů obzvláště těch ze starších časů je směsice legend, svědectví jiných zločinců a celkem málo důkazů o to více jsou asi nejhodnotnější tři díly, které se trochu vymykají. Lucky Luciano - největší boss bossů, tak velký, že jeho život je celkem solidně zmapován. Díky dohodě s vládou USA, které pomohl během druhé světové války při vylodění na Sicilii, se dostal z doživotného kriminálu. John Gotti - osmdesátkový boss, který si užíval mediální pozornost a díky známému svědectví Salvatora Gravana je celkem jeho zločinná katiéra dobře zdokumentovaná. Nejpřesvědčivější je díl Donnie Brascem - nasazeným tajným agentem, který udělal v mafii solidní kariéru, který v tomto dokumentu i vystupuje. ()

Desmond04

K tomuto cyklu jsem se dostal skrze Prima ZOOM, která opět ukázala, že má čuch na to, jaké dokumenty obsadit do svého vysílání. Dovolím si hodnotit jen po prvních dvou zhlédnutých dílech, protože už ty ukázaly, že kvalita klesat nebude. A ani se neobávám toho, že po Samu Giancanovi a Lucky Lucianovi příjdou na řadu méně známá jména, protože si jsem jistý, že se s nimi tvůrci popasují stejně dobře. Dokumentární cyklus mě tak pohltil, že bych se vůbec nezlobil, kdyby byly díly delší, nebo dokonce, a to nejradši, aby jedna, dejme tomu pětidílná, série hovořila o jednom vybraném mafiánovi. Takhle je stopáž 50minut velice krátká, což je podle mého jediné negativum této cesty po mafiánských rodinách. ()

Arsenal83

O talianskej mafii určite najlepší dokumentárny seriál. Každý z mafiánov komplexne rozobraný. Najviac sa mi páčila ale diverzita týchto gangsterských es, jeden mal rád publicitu, druhý sa rád obliekal, iný bol nenápadný, že ani polícia o ňom vedela. A skoro každý z nich odišiel tak, ako aj žil. Určite stojí za vzhliadnutie. Voľne dostupné na YouTube. ()