Finance pana velkovévody

• Nemecká ríša Die Finanzen des Großherzogs (viac)
všetky plagáty

Fingon

Překvapil mě neobyčejně čistý a ostrý obraz kopie (77, min., tónovaná, ozvučená, německé a španělské tit.), což ale jsou snad jediná pozitiva tohoto filmu. Jinak docela nuda, se smečkou cvičených čoklů. ()

Rattlehead

Velkovévodství Abacco (ostrov zřejmě ve Středozemním moři) trápí vysoké státní dluhy. Směnky jsou brzy splatné a pokud nebudou zaplaceny, přijde velkovévoda o svůj ostrov... Je pravda, že ve filmografii Murnaua je tento film ve stínu některých mnohem povedenějších. Murnau tentokrát tolik neexperimentuje a prostě "jenom natáčí", ale stejně to zdaleka není tak špatný film. Scénář k němu napsala Thea von Harbou. DVD se dá sehnat na ENdisc.cz, ovšem jen s německými a anglickými titulky. ()

PetraMishka

Murnau byl vynikající režisér, proto je překvapivé, že je podepsán i pod tímto filmem, ve kterém není nic zajímavého, příběh je spíše průměrný a rozhodně hodně zmatený. Občas jsem se ztrácela v ději, občas se mi i zamotaly postavy a někdy vzhledem ke kvalitě záznamu jsem nepoznala ani, co se tam děje. Vypadá to jako výsledek dovolené, na které se režisér nudil, a tak s pár přáteli udělal film. ()