Čo robíme v temnotách

• Česko Co děláme v temnotách (viac)
USA, (2019–2024), 23 h 3 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvorcovia:

Jemaine Clement

Kayvan Novak, Harvey Guillén, Natasia Demetriou, Matt Berry, Mark Proksch, Alexandra Henrikson, Beanie Feldstein, Doug Jones, Jake McDorman, Chris Perfetti (viac)

Seriál nazerá pod pokrievku každodenných, alebo skôr každonočných životov troch upírov „žijúcich“ už stovky rokov na Staten Islande. Samozvaným vodcom skupiny je bojovník a dobyvateľ z Osmanskej ríše - Nandor Neúprosný. Potom je tu britský upír Laszlo - tak trochu darebák, švihák a frajer, ako o sebe s obľubou hovorí - a Nadja, zvodkyňa, pokušiteľka a upírska verzia Bonnie od Clyde v Lászlovom podaní. Po nečakanej návšteve ich temného pána, baróna Afanasa, sa upíri majú vrátiť k tomu, čím boli po svojom príchode na Staten Island poverení - teda ku kompletnému ovládnutiu nového sveta. (HBO Max)

slunicko2

Život upírů v současném New Yorku je plný překvapení. 1) Na rozdíl od duchaplného stejnojmenného australského snímku s decentním anglickým humorem zde tvůrci příliš tlačí na pilu. Směj se nebo zhyň._____ 2) Ale energetický upír Colin je skvělý._____ 3) První řada - 3*. Druhá řada už jen opakuje motivy řady první - 2*. ()

Malarkey

Stejně výborný, jako samotný film. Jemaine Clement a Taika Waititi vybrali herce, kteří se v těch upírech doslova našli. Navíc mi udělali radost i Mattem Berrym, který si svojí roli stejně tak užíval i v dnes už legendárním IT Crowd. To prostě chcete koukat na dokument ze světa současných upírů a pozorovat, jak jejich historické praktiky naráží na současnost. Neuvěřitelná sranda a totální relax. Podobně zábavný seriál tady dlouho nebyl...tak třikrát hurá za Co děláme v temnotách! ()

M.i.k.e

i když tady ten mockumentary styl trochu bije do očí a pozbývá smyslu mnohem víc než u filmové předlohy,tak je to pořád zhruba stejně zábavné.Vzhledem k délce sice kadence vtipů prořídla,ale hodně to zachraňuje obsazení,které je přirozené a působí správně nenuceně připitomněle.Sem s druhou řadou,..80% ()

TheEvilTwin

Těžko hledat lepší, zábavnější a pohodovější seriál. What we do in the shadows je jednoznačně nejlepší, jaký jsem kdy viděl. Seriál nemá špatný díl, v každém je nadbytek humoru, vtipný příběh a výborný děj, herecké obsazení je bez debat strop, evropský přízvuk angličtiny jenom dodává na zábavnosti a současně je mu lépe rozumět v originálním dabingu, než u americké angličtiny. Nemám tomu, co vytknout a sem s třetí sérií. ()

xxmartinxx

Skoro nevím, co víc ke spokojenosti. Jo, je to blbina, která neříká nic o ničem a celý koncept mockumentu okázale nedává smysl, ale právě v tom je to kouzlo. U filmu jsem objevil svůj komentář "asi bych to vydržel sledovat jako krátký sitcom, vlastně mě mrzí, že se s těmi postavami už nesetkám." Takže výhra! ()

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (viac)