Čo robíme v temnotách - Série 4

(séria)
USA, 2022, 3 h 52 min (Minutáž: 21–25 min)

V šokujícím finále třetí série se Nandor, Guillermo a Nadja vydali ze Staten Islandu každý svou cestou, zatímco Laszlo zůstal doma, aby se postaral o tvora, který se vydrápal z hrudní dutiny mrtvého Colina Robinsona – alias Baby Colina. V této sérii se upíři vracejí na Staten Island a zjišťují, že jejich sídlo je na pokraji totálního stavebního zhroucení – a nemají peníze na jeho opravu. Zatímco Nandorovo věčné hledání lásky konečně přináší výsledky, Nadja si konečně splní svůj sen – otevře si nejžhavější upíří noční klub v oblasti Tří států. Laszlo se potýká s otázkou přirozenosti versus výchovy, když se snaží vychovat z Baby Colina něco jiného než energetického upíra. A i Guillermo se ocitá na silné emocionální dráze, která se dotýká jeho lásky k rodině i k ostatním. (mikki089)

dubinak

4. série opět začíná slibně, ale tenhle seriál už bude mít stejný problém navždy a to občasnou vyčpělost. Někdy se díl povede a směju se, někdy prostě jen uběhne a já ani nevím, jestli jsem se zasmála. Postava Nadjy furt přidává na decibelech, ale tento zdroj humoru už je pro mě lehce ohraný. Zálěží prostě na jednotlivém díle. Druhá půlka už mi přišla lehce o ničem. Otevřená dvířka jsou pro pátou sérii samozřejmě otevřená a pokud se Guillermo stane opravdu upírem, uvidíme, kam s tím příběh zabočí. Za mě už by se ale mělo pomalu finišovat. ()

M.i.k.e

pro mě osobně zatím nejslabší řada a první řada, která mě víc nebavila než bavila. Pořád se sice najdou světlé momenty, ale celé ty linky s baby Colinem Robinsonem a nočním klubem byly celkem o ničem. Konec je sice opět otevřený, ale upřímně nevím zda bych temnoty v téhle podobě chtěl i nadále...60% ()

TheEvilTwin

I čtvrtá série What we do in the shadows je geniálně zábavná a jednotlivé díly mají náměty k nezaplacení, které tryskají originalitou, ale popravdě je celkem znát mírný propad oproti všem třem předchozím. Humor si stále drží svou kvalitu a škatulku "pro velmi, velmi okrajové publikum" a postavy jsou stejní blázni jako v předchozích sériích, jen je tady toho všech o něco míň a nepůsobí to tak výbušně. Největším plusem je jednoznačně dětský Colin Robinson, který zde ale bohužel nedostal tolik prostoru, kolik bych si přál a jeho potenciál pobavit byl daleko, daleko větší. Velká škoda, že z toho tvůrci nevytěžili víc. Každopádně stále jde o nadstandartní zábavu, která díky krátkým dílům skvěle utíká a nenudí a pro fandy celé série je tohle další povinná desetidílná jízda. ()

Malarkey

Hodně jsem se rozmýšlel nad tím, jestli této sérii dát čtyři nebo pět hvězd. Pořád je to zábava, ale v případě této série už je to trošku slabší zábava. Zatímco Colin Robinson jednoznačně vládne celou sérií, tak druhá nejvýraznější postava – Nadja – je tu s tím jejím nočním klubem neskutečně otravná. Tak otravná, že svojí otravností sahá až za hranici snesitelnosti. No a zbytek je tu vlastně spíš, překvapivě, do počtu. Pořád se ale na další sérii těším. Podle mě je to jenom o špatně zvolených tématech. Atmosféra a vtip je pořád stejný. ()