Čo robíme v temnotách

• Česko Co děláme v temnotách (viac)
USA, (2019–2024), 23 h 3 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvorcovia:

Jemaine Clement

Kayvan Novak, Harvey Guillén, Natasia Demetriou, Matt Berry, Mark Proksch, Alexandra Henrikson, Beanie Feldstein, Doug Jones, Jake McDorman, Chris Perfetti (viac)

Seriál nazerá pod pokrievku každodenných, alebo skôr každonočných životov troch upírov „žijúcich“ už stovky rokov na Staten Islande. Samozvaným vodcom skupiny je bojovník a dobyvateľ z Osmanskej ríše - Nandor Neúprosný. Potom je tu britský upír Laszlo - tak trochu darebák, švihák a frajer, ako o sebe s obľubou hovorí - a Nadja, zvodkyňa, pokušiteľka a upírska verzia Bonnie od Clyde v Lászlovom podaní. Po nečakanej návšteve ich temného pána, baróna Afanasa, sa upíri majú vrátiť k tomu, čím boli po svojom príchode na Staten Island poverení - teda ku kompletnému ovládnutiu nového sveta. (HBO Max)

ArsenalEagle

Přestože jsem byl k seriálové verzi zezačátku poměrně skeptický, protože mi hlavní představitelé na první pohled oproti filmu neseděli, stačil jeden díl, abych si tuto pětici podivínů zamiloval. Vtipné, inteligentní narážky, pořádná dávka popkultury, střety kultur a myšlení, hromada cameí a množství dobrých nápadů. Ideální seriál na chillování. Krom klasických upírů cením hlavně i ty energetické, protože o jejich existenci není pochyb. ()

PavelVanekArt

Silnější průměr, nedokážu se moc ztotožnit s humorem, ostatně u Waititiho verze mi to nesedlo vůbec, ale postupně jsem se začal chytat a našel si tam světlý momenty. Ale naprosto chápu to kouzlo kolem toho a mrzí mě, že to nedocením. 3* a.k.a 60% Po čtvrté sérii zvedám na 4* a.k.a 70%, protože to nestíhá nudit a světlých momentů je více než předtím. ()

kagemush

Je ohromná chyba vnímat toto dílo jako komediální seriál. Tak jako před pár lety na Novém Zélandu, tak i zde se jedná o precizní, kultivovaný a se sebezničující odvahou filmového štábu natočený dokument o neživotě jedné z menšinových komunit. Jako vzdělávací pořad naprostá pecka. Dozvíte se mimo jiné, jaká zbraň je nejvhodnější pro ztrestání vlkodlaka, který (úmyslně) opakovaně ochcává dřevěnou vulvu vaší matky! ()

HAL

Pokračování jednoho z nejzábavnějších filmů o upírech roztažené do podoby seriálu, se vším dobrým i špatným co k tomu patří. Film byl tehdy naprostý úkaz který mi svou mimózností a zároveň promyšleností vyrazil dech, seriál je tedy zákonitě už o ten moment překvapení slabší - a slabší je i tím prodloužením do zhruba čtyřhodinového seriálu. Koncentrace skvělých gagů je tu citelně menší, kvalit filmu dosahuje jen tak každý druhý díl, a dokonalá linka s Guilermem je tu zbytečně naředěna fillery, a navíc nedostane ani pořádné zakončení, neb zaúřaduje klasicky seriálový cliff-hanger. Potenciál byl tedy trochu větší. Vynikajících nápadů je tu nicméně pořád tolik, že to zas až tak nevadí... a navíc, ten hlavní nápad s loser upíry v reality show, ten je prostě tak nosný, že by to byla zábava i kdyby celou dobu jen lovili panice na fantazáckých srazech. ()

Yoda sama

Pre milovníkov originálu povinná jazda, pre neznalého diváka to celé môže vystreliť trochu mimo, jedná sa však o suverénne najzábavnejší seriál sezóny, ktorý pokračuje v duchu originálu v stavaní sveta upírov na hlavu prostým aplikovaním komédie na stereotypy o týchto fikčných príšerách. V každej epizóde je hromada originality, miliónové nápady (energy vampire) a talentovaní ústrední herci pomáhajú predať každý jeden brilantný gag. ()

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (viac)