Kto si myslíš, že som

• Česko Kdo si myslíš, že jsem (viac)

Aby mohla 50-ročná Claire Millaud špehovať svojho milenca Luda, vytvorí si falošný profil na sociálnych sieťach a stane sa Clarou, nádhernou 24-ročnou ženou. Ludov priateľ Alex je ňou okamžite očarený. Claire, uväznená vo svojom avatare, sa doňho beznádejne zamiluje. Všetko sa síce odohráva vo virtuálnom svete, city sú však skutočné. Závratný príbeh, kde sa skutočnosť mieša s klamstvom. (Film Europe)

angel74

„Když někdo umře, co uděláte s jeho virtuální identitou? Necháte ji být? Vymažete ji? Jakou má člověk volbu?” - „Není větší sokyně v lásce než ta, která neexistuje.” - „Člověk není nikdy tak starý, aby si občas nepřipadal úplně maličký.” +++ Záměrně jsem vybrala méně osobní citace, abych neprozradila nic zásadního ohledně děje. Tak dokonale promyšleným a zároveň překvapivým scénářem totiž mnoho současných filmů nedisponuje. Tenhle biják má fakt hloubku, obrovským kladem je taky výtečná Juliette Binoche v hlavní roli. Kompaktní celek pak dotváří úžasná, melancholicky laděná hudba, o kterou se zasloužil uznávaný skladatel Ibrahim Maalouf. (95%) ()

kolemjdouc

silný příběh založený na umění Binoche.Claire opustil partner,děti taky nic moc a její přednášky nenavštěvovalo mnoho studentů.Psychika na šrot.A na krku zatracené stáří.Založení falešného profilu bylo jen dílem okamžiku.Dala si falešnou podobu ale myšlenkové pochody, které očarovaly Alexe ,byly pravé.Byly to její pocity.Scéna na nádraží,kdy Claire zjistí že v reálném životě by o ni Alex ani okem nezavadil,ji zdeptala.A dál už to šlo dolů vodou.Vzdáleně se to podobá příběhu ze seriálu Zlatokop kde hvězdí Julia Ormond.Obě herečky, Binoche a Ormond ,byly ve svém mladém věku za sexsymboly. ()

JitkaCardova

Překvapení. Film není ani trochu povrchní, to postava se tak chová, ale každá její zdánlivě povrchní snaha má svoji hloubku ve strachu ze života v opuštěnosti a samotě, v nejistotě, zda bude alespoň v nějaké - třeba i nevlastní - podobě přijatá, či v hrůze vědomí, že přijatá není a možná už nikdy nebude. **** Nepříjemně citlivě a dobře zahrané, každé to zacukání mimických svalů, nejisté zatěkání očima, zachvění brady, taková zranitelnost a zraněnost, že při pohledu na ni musí trnout v každé holce už od třiceti výš. **** A vynikající scénář. Je tam jeden záběr, to místo v metru - nad městem visící skleněná kukaň, slepá ulička, odkud nelze pokračovat dál. Místo, kvůli němuž lze natočit film, nechat jednu postavu zemřít a druhou zírat skrze skleněnou stěnu do nedosažitelna. **** Mohl by to být konec, ale je to jen první z možných konců. Bude zoufaleji, hůř, když si Claire ani v soukromých fantaziích nepřipustí, že by mohla být milováníhodná mladším mužem, či vůbec ještě někým, a přesto si nemůže pomoci, aby na osudu neškemrala o drobky ze stolu, bez ohledu na to, co zlého může objektu své rozporuplné touhy svou potřebou a váhavostí ve skutečném životě způsobit. **** "Všechno už je zase možné", dozvídá se - a jestli ho svým strachem nechat se milovat a současně závislostí na té svůdné představě nezničila napoprvé, může v druhém kole zničit o to víc, jeho samého i s mladou rodinou. **** Vynikající analýza mechanismu nezáměrné destrukce, kde zdánlivě nepatrné kumulované vstupy mohou mít nedozírně vážné výstupy, aniž by kdokoli vlastně chtěl způsobit něco zlého. *~ ()

Aky

Klobouk dolů, Francouzi.Výtečně zkonstruovaný příběh s mnoha nečekanými a zcela překvapivými zvraty, přitom zcela uvěřitelný. Film je nabitý napětím, emocemi, přitom nevydírá, vše je vedené v uměřené střízlivosti, která ve výsledku směřuje k silnému vyznění. Sklvělé herecké výkony jako už by byly samozřejmostí. ()

Padme_Anakin

Komorní drama s půvabnou Juliette Binoche, která si celý snímek ukradla jen pro sebe.. Příběh Claire je moc hezky napsaný, parádně vystavěný a až samotné finále rozplete všechny pohnutky a motivace jednotlivých postav, zejména životní cestu a křižovatky křehké Claire.. Pochvala ode mne i za nádhernou hudbu, talentovaný Ibrahim Maalouf zaslouží smeknutí klobouku.. ()

• Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo na viacerých miestach v Paríži. (MikaelSVK)

Be2Can 2020 je v plnom prúde

Be2Can 2020 je v plnom prúde

26.11.2020

Prehliadka toho najlepšieho z prestížnych filmových festivalov z Berlína, Benátok a Cannes pokračuje odvážnym experimentom provokatéra Gaspara Noého, dvojicou francúzskych filmov s oscarovou Juliette… (viac)